audio items
snunit
קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
נגן שירים ברצף
עמוד שיר openModalIcon
prayersAlbomImg
 • 1.
  סוריה - חלב (ארם צובה) מתפללי בית כנסת אוהבי ציון
 • 2.
  סוריה - חלב (ארם צובה) קבוצת חזנים
נגן שירים ברצף
playerSongImg
כותר חי ונעלם
מעגל השנה שירת הבקשות
שפה עברית

תנאי השימוש:

הפריט כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על כל שימוש בפריט, לרבות אך לא רק, העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות, דיגיטאלי, אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה בכתב מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חלה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

השימוש בפריט כפוף גם לתנאי השימוש של אתר הפיוט והתפילה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC
פירוש

 • • חַי וְנֶעְלָם – האל, חי העולמים וממלא אותם, ובכל זאת נעלם הוא מעין כל ואי אפשר להשיגו.
  • לִכְבוֹדוֹ בָּרָא הָעוֹלָם – ברא את העולם למען שמו. כפי שכתוב בישעיהו מג, ז: כֹּל הַנִּקְרָא בִשְׁמִי וְלִכְבוֹדִי בְּרָאתִיו יְצַרְתִּיו אַף עֲשִׂיתִיו. ועל כך אומר המדרש (אבות דרבי נתן נוסחא א פרק מא): "כל מה שברא הקב"ה בעולמו לא ברא אלא לכבודו שנאמר: 'כל הנקרא בשמי ולכבודי בראתיו יצרתיו אף עשיתיו'...".
  • וּמַלְכוּתוֹ עִם דָּר וְדָר מַלְכוּת עָלַם – עפ"י הפסוק (בארמית) בדניאל ג, לג: מַלְכוּתֵהּ מַלְכוּת עָלַם וְשָׁלְטָנֵהּ עִם דָּר וְדָר. כלומר, מלכותך קיימת לנצח, בכל הדורות ובכל הזמנים. עולם במקרא במשמעות של זמן.
  • מַלְאֲכֵי מָרוֹם עִם עַם יִשְׂרָאֵל יַחַד כֻּלָּם לוֹ מַקְדִּישִׁים – תיאור של מעמד ה"קדושה", הנאמר בתפילת העמידה בחזרת הש"ץ, ומבוסס על פסוקים בישעיה (ו, ג) וביחזקאל (ג, יב), כאשר מלאכי מרום ועם ישראל בארץ, מקדשים ומפארים יחד את שמו של הקב"ה.
  • יָעִידוּ וְיַגִּידוּ שֵׁשֶׁת יָמִים עָשָׂה הָאֵל – שמירת השבת היא המעידה על בריאת העולם ע"י הקב"ה בששת ימים ושביתתו ביום השביעי.
  • הִבְדִּילָנוּ בְּאוֹתוֹת... שַׁבָּת וּמִילָה וְגַם תְּפִלִּין – שלושה אותות מבדילים בין עם ישראל לשאר העמים, והם אות לברית הכרותה בינו לבין הקב"ה: ברית המילה, השבת והתפילין.
  • אַתֶּם וּבְנֵיכֶם וְעַבְדֵיכֶם – עפ"י שמות כ, ט, שם נאמר הציווי הכולל על אי עשיית מלאכה: וְיוֹם הַשְּׁבִיעִי שַׁבָּת לַה' אֱלֹהֶיךָ לֹא תַעֲשֶׂה כָל מְלָאכָה אַתָּה וּבִנְךָ וּבִתֶּךָ עַבְדְּךָ וַאֲמָתְךָ וּבְהֶמְתֶּךָ וְגֵרְךָ אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ.
  • חַזֵּק גֵּוִי אֵל נוֹרָא – המשורר מבקש מהאל שיחזקהו לעבודתו, ואפשר שהוא מדבר גם בשם כלל ישראל.
  • וְיֶעֱרַב שִׁירִי... בְּתוֹךְ קְהַל עוֹבֵד יָהּ – כאן התייחסות ישירה לאירוע שירת הבקשות, שהשיר הזה נכתב כנראה במיוחד לכבודה.


יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?