חזרה לתוצאות החיפוש

בהקלטה משתתפת גב' ורדה סאם, נכדתו של הזמר. ; צד א': אדווין מראיין את אברהם אבוגנים בנושא הקדיש. מבקש ממנו לשיר. תקסים עוד. 1. אבוגנים שר בלאדינו "לובייה איזו אי סאמוז'ו לס קאייס" תקסים עוד 2. אבוגנים שר את הקדיש בלחן של "לובייה איזו אי סיאמוז'ו לס קאייס." אדווין מראיין את אבוגנים. 3. אבוגנים שר קדיש בנעימת "יורה קרידה יורה". המשך ראיון. 4. אבוגנים מנגן ושר בלאדינו "פשרו די ארמוזורה." (התחלה של "יורה קרידה יורה"). המשך ראיון על המקאמים השונים. 5. אבוגנים פורט בעוד ושר "כתר". המשך ראיון. 6. תקסים עוד. אבוגנים שר "פשארו די ארמוזורה." המשך ראיון. 7. אבוגנים מנגן ושר 3 בתים של : "ארבולס יורן פור לובייאס". המשך ראיון. 8. תקסים עוד. אבוגנים שר קדיש בנעימת "ארוולס יורן פור לוביאס". המשך ראיון. 9. אבוגנים שר יתגדל ויתקדש בנעימה של רומנסה ספרדית "יורה קרידה יורה". ; צד ב': 1. המשך קדיש בנעימת רומנסה לאדינו "יורה קרידה יורה." המשך ראיון. 2. אבוגנים שר ללא עוד: "אלומה לומה לומה" בערבית, ובאותה נעימה "יהלומה יהלומה" בעברית. המשך ראיון 3. אבוגנים שר שיר ערבי מצרי ישן נושן "אל ווסטגיה אשתה קום..." 4. תקסים עוד. אבוגנים שר "זימבוליקה". המשך ראיון 5. אבוגנים אומר את מילות השיר "זימבוליקה." ללא ניגון ומסביר אותן לאדווין. תקסים עוד 6. אבוגנים שר "פלומבה" (מוכר בשורה - "סי לה מאר סי אזה לצ'ה"). המשך ראיון. 7. תקסים עוד. אבוגנים שר שיר של אבי הבן בלאדינו. המשך ראיון. 8. אבוגנים שר ללא ליווי של עוד את "הללוהו לבית קודשו." טוען שהוא חיבר את המנגינה. שהיא גם של שיר בלאדינו:" אברה לה טו חאנום." המשך ראיון. אבוגנים מספר איך מתי והיכן למד לנגן בעוד.

כותר שירים בלדינו .[הקלטת שמע].
סוגה Taqsim (Music)
Songs, Arabic
Songs, Hebrew
Songs, Ladino
Verbal discourse
Musical traditions (Jewish), Sephardi, Near Eastern and Balkan
הערת תוכן ותקציר צד א': לובייה איזו אי סאמוז'ו לס קאייס -- קדיש (בלחן "לובייה איזו אי סיאמוז'ו לס קאייס") -- קדיש (בלחן "יורה קרידה יורה") -- פשרו די ארמוזורה -- כתר -- פשארו די ארמוזורה -- ארבולס יורן פור לובייאס -- קדיש (בלחן "ארוולס יורן פור לוביאס") -- קדיש (בלחן "יורה קרידה יורה).
צד ב': המשך קדיש (בלחן "יורה קרידה יורה) -- אלומה לומה לומה / יהלומה יהלומה ארצנו הנחמדת ארצנו הקדומה -- אל ווסטגיה אשתה קום... -- זימבוליקה -- פלומבה (סי לה מאר סי אזה לצ'ה) -- הללוהו לבית קודשו -- אברה לה טו חאנום.
הערות את תוכן ההקלטות כתבה ורדה פולק-סם, נכדתו של אברהם אבוגנים.
מספור פנימי באוסף אבוגנים: 3.
מסורת: ספרדים :המזרח הקרוב והבלקן / ישראל - ירושלים
מקום נוסף בית משפחת אבוגנים, רמת גן.
תיאור 1 קלטת שמע : אנלוגי, 2 ערוצים..
שפה עברית
לאדינו
מספר מדף/סרט/תיק Y 12523
מספר מערכת 990038270030205171
קישורים Y-12523-CAS_A_01
Y-12523-CAS_B_01

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
שירים בלדינו .[הקלטת שמע] – הספרייה הלאומית
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?