חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה
כותר תאונת הדרכים בכביש חיפה-תל אביב ("הישן") בתאונה נהרג דב הוז בני משפחה ויצחק בן יעקב.
פרטי ארכיון Bitmuna
שנה 1940
תיאור 1 מקור מקוון..
תקציר/הערה תאונת הדרכים ב-29 בדצמבר 1940 (חנוכה כ"ט בכסלו ה'תש"א) בשעה 11:30 לערך, בכביש חיפה-תל אביב ("הישן") בתאונה נהרג דב הוז בני משפחה ויצחק בן יעקב. דב בדרכו חזרה מהצפון, בו ביקר את מ"ג אסירי ההגנה בכלא עכו לפני יציאתו לשליחות בלונדון, ולאחר מכן נכנס לקיבוץ גינוסר ואסף משם את אשתו רבקה שרתוק-הוז (בת 45, אחותו של משה שרת), ואת בת אחותו אורה בורודובסקי (בת 12). עוד במכונית היו בתו תרצה הוז (בת 17)
גיסתו צביה שרתוק (בת 37, אשת יהודה שרת)
אחותו חוה בורודובסקי, וכן שותפו לרעיון ולחברה, יצחק בן יעקב. פרט לחווה בורודובסקי שנפצעה קשה, נהרגו בתאונה כל יושבי המכונית. דב הוז שהיה הנהג, איבד את השליטה על ההגה והרכב סטה לתעלה בצד הדרך ונחבט בעוצמה בקיר בטון של גשר שהיה במקום. דב הוז, צביה שרתוק ויצחק בן יעקב נהרגו במקום. רבקה שרתוק-הוז, תרצה הוז, חוה בורודובסקי ובתה אורה פונו לבית החולים, אך מלבד חוה מתו כולן כעבור שעה. במקום התאונה, ליד צומת פרדסיה
שפה אין תוכן מילולי
מספר מערכת 990049524720205171
קישורים Rosetta Digital Object

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
תאונת הדרכים בכביש חיפה-תל אביב ("הישן") בתאונה נהרג דב הוז בני משפחה ויצחק בן יעקב – הספרייה הלאומית

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?