חזרה לתוצאות החיפוש

"קובץ דו לשוני זה כולל מאמרים שהוצגו תחילה כהרצאות בכנס 'לבוש ותוך', שנערך באוניברסיטת בר-אילן ב-25-26 במאי 2003 בחסותם של המרכז לתרבות, חברה וחינוך במורשת יהדות ספרד ע"ש אהרן ורחל דהאן ושל המחלקה למוסיקה באוניברסיטת בר אילן ... המאמרים עוסקים בדרכים השונות שבהן היהודים חוו ותפסו את המוסיקה, הן כאינדבידואלים והן כקהילות מבודדות שחיו בתנאים של גלות ... המאמרים מציעים קריאות מעמיקות באישים (חזנים, זמרים, קהילות של מבצעים, מלחינים ומשוררים), בשירים, ברפרטוארים, בסגנונות, בסוגות, במושגים ובטקסטים פרטניים העוסקים במוסיקה". -- מתוך "פתח דבר".

כותר לבוש ותוך : המוסיקה בחוויית היהדות
כותרים נוספים Added t.p.: Garment and core : Jews and their musical experiences / edited by Eitan Avitsur, Marina Ritzarev, Edwin Seroussi.
מחברים/ יוצרים נוספים אוניברסיטת בר אילן
ha-Merkaz le-tarbut, ḥevrah ṿe-ḥinukh be-moreshet Yahadut Sefarad ʻal shem Aharon ṿe-Raḥel Dahan
Universiṭat Bar-Ilan. ha-Maḥlaḳah le-musiḳah
מקור/בעלים אוניברסיטת בר אילן
ha-Merkaz le-tarbut, ḥevrah ṿe-ḥinukh be-moreshet Yahadut Sefarad ʻal shem Aharon ṿe-Raḥel Dahan
Universiṭat Bar-Ilan.
מוציא לאור רמת גן : הוצאת אוניברסיטת בר-אילן
שנה תשע"ב 2012
הערת תוכן ותקציר שער א. הגות ועיון -- שער ב. ממזרח הים התיכון ועד מערבו. -- שער ג. מריין ועד הוולגה: מסורות אשכנז. -- שער ד. מקצווי הזמן והמרחב.
פתח דבר -- מוסיקה והגות יהודית: הערות מבוא -- דודעלע חידוש יצירה במעשה הרכבה / הרב זאב גוטהולד -- אבל ועונג: נג'ארה ונתיבי המוסיקה הלילית ביהדות / חביבה פדיה -- שירי ארץ ישראל והשאלה היהודית / טלילה אלירם -- השמיעה האתנית בשוליים החברתיים תרבותיים / איזלי זימצובסקי -- לקראת מושג "השורשיות" במוסיקה / מרינה ריצרב -- מוסיקה פופלרית בקהילה היהודית בסולניקי בין שתי מלחמות העולם: עיון ביצירתם של משה קאזיס וצדיק גרשון (צדיק וגאזוז) / רבקה הבסי -- השפעת המוסיקה הערבית על תפילה בנוסח "ספרד-ירושלים" כפי שהיא משתקפת בזמרתו של החזן אברהם כספי בבית הכנסת "הר ציון" בירושלים -- השימוש בלחנים ערביים, טורקיים ואחרים כיסוד המשקף פתיחות ודינמיות בתרבותם המוסיקלית של פייטני הבקשות בירושלים במאה העשרים / קומיקו יאיאמה -- מספרד למזרח אגן הים התיכון ובחזרה: שיר בלאדינו כמטפורה של המודרניות אצל יהודי ספרד / אדווין סרוסי -- "הצלילים הללו בסולמות המינוריים...": המזרח, דיונים על הליטורגיה וסמלים מוסיקליים ביהדות איטליה במאה ה-19 / פרנצ'סקו ספניולו -- הסגנון האישי של בעל תצפילה מזרח-אירופי / יהודית פרגישי -- הביטים חדשים בניתוח ניגוני התבוננות של חסידי חב"ד / רפי בן משה --
המוסיקה בבית המקדש על פי הספר שלטי הגיבורים לאברהם משער אריה פורטלאונה (1612) / דניאל סנדלר -- שירת הקודש של היהודים הקראים: המוסיקה כגשר בין מסורות מזרח ומערב / רחל קולנדר -- סגנונות ביצוע של זמר בוכרי / איבן רפורט -- שירי ברית מילה אצל יהודי בוכרה / ילנה רייכר.
הערות Selection of articles in Hebrew or English, originally presented at the "conference entitled, Lebush vetokh. Bar-Ilan University hosted this conference in May 25-26, 2003, under the auspices of the Aharon & Rachel Dahan Center for Culture, Society & Education in the Sephardic Heritage and the Department of Music of Bar Ilan University."--Pref.
עברית ואנגלית עם שער נוסף.
סדרה קהילה ומורשת
Community and heritage
תיאור 266, 133 ע' : תוים
25 ס"מ..
שפה עברית
אנגלית
מספר מדף/סרט/תיק JMB 03580
מזהה $$CISBN$$V9789652263995
מספר מערכת 990034235500205171
קישורים קישור לפריט דיגיטאלי בספרייה הלאומית
קישור לפריט דיגיטאלי בספרייה הלאומית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?