חזרה לתוצאות החיפוש

"...עוד התברר לי שנעמי שמר באה ויוצאת, בקלילות ובחופשיות, במקורות היהדות עולה וצוללת בשכבות השונות בבחינת 'תלמיד חכם'. היא אינה נרתעת מלשלב בשיריה את שפת המקרא, עם לשון חכמים, פתגמים מהעבר וביטויים עכשווים, שירה גבוהה לצד שפה מדוברת, ובכך קנתה לה, נוסף להיותה משוררת-מלחינה-מבצעת, מקום יחודי בשדה הזמר העברי. בשירתה, מחברת נעמי שמר את היופי הישראלי עם היהדות המסורתית. לכאורה, מה יתרון בציטוט מהמקורות? הרי ה'מקוריות' דורשת להמציא דברים חדשים, להיות 'חדשן'. אלא כמו שנעמי שמר כותבת 'המילים העתיקות נותנות בי כח' (בדמייך חיי). ואכן, פסוקים השייכים לעברנו ונשארו רעניים במשך אלפי שנים כביום נתינתם, מוסיפים משנה חיות ליצירה. כמו כן, הם מעידים כאלף עדים על קשר רציף בין הדורות ועל איזו שהיא נגיעה קטנה ב...נצח" -- מן המעטפת האחורית.

כותר מדרש נעמי : נעמי שמר - המקורות היהודיים בשירתה
מחברים/ יוצרים נוספים יד יצחק בן צבי (ירושלים)
מקור/בעלים יד יצחק בן צבי (ירושלים)
מוציא לאור ירושלים : יד יצחק בן-צבי
שנה תשס"ט 2009
הערת תוכן ותקציר אשכולית -- רב האור והתכלת -- עיר לבנה -- הי טירלי -- הופה היי -- יום ח' בשבוע -- הלילה הולך בשדרות -- בקיץ -- מצעד האביב -- ט"ו באב -- שנים עשר ירחים -- שיר השוק -- זמר לגדעון -- כבוי אורות -- חורשת האקליפטוס -- כיצד שוברים חמסין -- מחר -- מחבואים -- איילת אהבים -- רכב אש -- אהבת פועלי הבנין -- המכשפות -- סוף העולם -- שיר הליצן -- ארבעה אחים -- העיר באפור -- שירו של אבא -- לכבודך -- ירושלים של זהב -- על כנפי הכסף -- אל תשאלו אותי -- עקידת יצחק -- בהאחזות הנח"ל בסיני -- אלף בית -- אסוני הצעיר -- שיר סיום -- שבחי מעוז -- שלומית בונה סוכה -- אחותי רוחמה -- למה צחקה מיכל -- שם חם ויפת -- שני צלמי רחוב -- אין ויש -- חרוזי ביניים -- ארץ להד"ם -- בא נרד לכרם -- לשיר זה כמו להיות ירדן -- לו יהי -- שיר נולד -- נגיד -- יש לי חג -- כשנכנס אדר -- פרנואיד -- שלום כיתה א' -- וזוהי רק ההתחלה -- כבר מאוחר יונתן ומיכלי -- החגיגה נגמרת -- בכל שנה בסתיו גיורא -- שיר לכת -- שירת העשבים -- הגביר -- סינמה בלש -- לכו נרננה -- צמחי הביצה -- המכתב -- שלג על עירי (פירות חמישה עשר) -- עוד לא אהבתי די -- חבלי משיח -- אמצע התמוז -- על כל אלה -- על נהרות בבל -- תפוח בדבש -- אין דבר -- אין דבר (גרסה ב') -- פרדס חנה בשבת -- אל בורות המים -- ליל המלאך -- האורח -- הלאה -- התחדשות -- לא תנצחו אותי -- נומי נוגה -- סימן שעוד לא הגענו --
את הכי הכי -- כמו חצב -- כד הקמח -- מה שלומך אחות -- ראש קטן -- מערת עדולם -- תות -- גדי אחד -- אהבת אשתקד -- אור -- על ראש שמחתי -- שובי השולמית -- אחר קציר -- ליבבתיני -- הכליזמרים מצפת -- מי ילדיק -- פסח כאן -- שנה טובה -- לחם האוהבים -- עיר ואם -- יובל -- קפה תפארת -- אקטואליה -- המנגן -- בדמייך חיי -- המעיל.
הערות ציורים, רות צרפתי
עריכה וייעוץ מדעי, מרים וייטמן
עיצוב ועריכה גרפית, דבורה ליפשיץ.
מילות השירים ללא תווים.
נושא ישן: Songs, Hebrew - texts - analysis
תיאור 184 עמודים : איורים צבעוניים
24X23 ס"מ..
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק Noy.H ספר שמר - מד
מזהה $$CISBN$$V9789652172976
מספר מערכת 990026705390205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?