קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • ספר
כותר [תנ"ך].
כותרים נוספים [תנ"ך] [משאב אלקטרוני]
תנ"ך. רנ"ה.
מקום קשור Italy-place of publication
מוציא לאור [איטליה] : [מוציא לאור לא ידוע]
שנה [רנ"ה לערך]
הערות קטעים מישעיה, תהלים ומשלי.
עותק נוסף במיקרופילם, פוזיטיב, מעותק הסמינר בניו יורק: 2249 FI
כולל רוב נ"ך.
נוסף מדיע לרשומה על פי המפעל לביבליוגפריה, שראו את הטופס של בית הספרים הלאומי בירושלים, צילום טופס בית המדרש לרבנים בניו יורק וטופס ישראל מהלמן, ירושלים.
לפי המפעול, יש 400? דף.
הקונטרסים: כנראה נ קונטרסים, בכל קונטרס (כנראה) שמונה דפים.
הקונטרסים מסומנים במיספור כפול: ספירת קונטרסים (רק בדף הראשון של כל קונטרס. אין מיספור גליונות. המיספור באותיות עבריות בלבד), ובמקביל ספירת חצאי-קונטרסים (בדף הראשון ובדף השלישי של כל קונטרס).
אותיות מרובעות, מנוקדות, עם טעמים. נדפס בשתי עמודות. אין מיספור פרקים ופסוקים. 31 שורות בעמוד.
עם כותרי-עמודים. אין שומרי-דפים. התחלת כל ספר (התיבה הראשונה של הספר) באותיות מרובעות גדולות. בספר איכה התחלת כל פרק באותיות גדולות אלו.
ראינו דף אחד מספר יהושע (פרק יט,מח עד פרק כא,לו), וקטע (רוב הספר) מספר שמואל ב, פרק יא,כה עד סמוך לסוף דברי הימים ב, פרק כ,כח (חסרים דפים אחדים באמצע). הקטע הגדול מתחיל בקונטרס כ (הדף הראשון של הקונטרס חסר) ומסתיים בקונטרס מט (הדף האחרון של הקונטרס חסר). כנראה צריך להיות קונטרס נוסף, לסיום ספר דברי הימים, הוא קונטרס נ.
צורת שם ה’: אלדים, יהוד.
התחלת מלכים: קונטרס כא, 3. התחלת ישעיה: קונטרס כה, 4. ירמיה: כח, 2. יחזקאל: לא, 6. מלאכי: לו, 8. תהלים: לז, 2. משלי: מ, 3. איוב: מא, 4. שיר השירים: מב, 6. איכה: מג, 2. קהלת: מג, 4. אסתר ("אחשורוש"): מג, 8. דניאל: מד, 4. עזרא: מה, 3. בדף האחרון של עזרא: "סימני ההפטרות". דברי הימים: מז, 1.
ספק אם הספר נדפס במאה הט"ו. צורת האותיות ושיטת,סימון הקונטרסים (הסימון הכפול, של קונטרסים וחצאי-קונטרסים) אינם מצויים בדפוסי איטליה במאה החמש-עשרה. גולדשמידט ואחרים סבורים שהספר נדפס אמנם באיטליה, אך בראשית המאה השש-עשרה. שמא נדפס הספר בתורכיה, בשאלוניקי או בקושטא, תוך שימוש בנייר איטלקי. ועיין: L. Goldschmidt, Hebrew Inkunabula, Oxford 1948, p. 68., L. Goldschmidt, The Earliest editions of the Hebrew Bible, New York 1950, p. 35-36.
לדעתו של גולדשמידט נדפס הספר על ידי גרשום שונצינו בפאנו או בפיזארו, בין 1507-1511.
יקירסון נוטה להניח שהספר הוא אינקונבולה, והוא נדפס באיטליה, בסוף המאה הט"ו (רנ"ה בערך). עיין: ש’ יקירסון, קטלוג האינקונבולים העבריים מאוסף ספריית בית המדרש לרבנים באמריקה, ב, ניו יורק וירושלים תשס"ה, עמ’ 614-617, מס’ 127 (עם פקסימיל).
עותק 3 כולל (בצילום) דף מועתק מאוסף מהלמן, את העותק שבאוסף שוקן ואת המיקרופילם.
היקף החומר [25] דפים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת בספרייה הלאומית 990021004700205171

תנאי השימוש:

כל שימוש מותר

מותר להעתיק את הפריט עבור כל מטרה ולהשתמש בו עבור כל מטרה.

אין צורך לפנות לספרייה הלאומית לקבלת רשות שימוש בפריט.

מידע נוסף:

פריט זה שייך לנחלת הכלל (Public Domain) ואינו כפוף לזכויות יוצרים במדינת ישראל.

יש לשים לב כי כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה למדינה ולכן אם ברצונך לעשות שימוש בפריט מחוץ למדינת ישראל עליך לברר מהם כללי זכויות יוצרים על פי הדין החל באותה מדינה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט,

אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

 

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?