קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

"באיזו מידה שאפה התנועה הציונית למדינה? האם בין שתי מלחמות העולם הייתה התנועה הציונית מעונינת בעלייה המונית של יהודי אירופה? באיזו מידה פעלה התנועה הציונית כנדרש להצלת יהודים בשואה? הספר הנוכחי יוצא כנגד כמה אמיתות מקובלות בהיסטוריוגרפיה הציונית ובציבור הישראלי. התנועה הציונית נוסדה על ידי הרצל כתנועה למען "העניין היהודי". כלומר פתרון הבעיה היהודית באירופה באמצעות הגירה המונית של היהודים למדינת-לאום יהודית. עם מותו של הרצל ולאחר משבר אוגנדה חל שינוי בתפיסת ההנהגה הציונית את מטרותיה של התנועה. זו לא נתפסה עוד כאחראית ל"עניין היהודי", אלא כפרויקט לבנייתה האיטית והאינסופית של ארץ ישראל כ"מרכז רוחני" או כ"חברת מופת" שנועד לאכלס, לפחות בטווח הנראה לעין, אליטה יהודית מצומצמת, בעוד המסות היהודיות נועדו להשאר בנולה על כל המשתמע מכך. ; כך העובדה שערב מלחמת העולם השנייה לא הייתה קיימת מדינה יהודית, כמו גם העובדה שהיישוב מנה כארבע מאות וחמישים אלף נפש בלבד, אינן רק תוצאה של התנגדות הבריטים והערבים, אלא בעיקר של מדיניותה של התנועה הציונית. שגררה רגליים בכל הנונע ליסודה של מדינה והתנגדה להגירה יהודית המוגית מתוך החשש שתפגע ב"חברת המופת" שרצו ליצור כאן. היות והתנועה הציונית לא ראתה עצמה אחראית ל"ענינם של היהודים", היא גם לא ראתה עצמה אחראית לגורלה של יהדות אירופה ולא פעלה כנדרש להצלת יהודים בשואה"--מן המעטפת האחורית.

כותר עניינם של היהודים : מבוא להיסטוריה ישראלית אחרת / משה ברנט
עריכת לשון: בני מזרחי.
כותרים נוספים ענינם של היהודים
On title page verso: Jewish cause : an introduction to a different Israeli history / Moshe Berent
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : הוצאת כרמל
שנה תשע"ט 2019
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 460-449) ומפתח.
סדרה פרשנות ותרבות - סדרה חדשה
מסות פרשנות ותרבות
תיאור 472 עמודים, 7 עמודים לא ממוספרים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990052921010205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?