חזרה לתוצאות החיפוש

בספר שלושה חלקים: החלק הראשון הוא חלק תיאורטי, העוסק באסכולות השונות בויקטימולוגיה: האסכולה הפוזטביסטית, הקונסטרוקציוניסטית, התיוגית, הרדיקלית והפמיניסטית. החלק השני עורך טיפולוגיה של סוגים שונים של קרבנות וכולל: קרבנות מחוסרי ישע, קרבנות רצח המוני וטרור, קרבנות עבירות מין, קרבנות בני נוער, קרבנות הדתות, קרבנות עבירות צווארון לבן ופשע מאורגן, קרבות המשטרה ומערכת בתי המשפט הפליליים ובתי הדין הרבניים. החלק השלישי הוא חלק יישומי ועוסק במתן עזרה לקרבן, אם במסגרת השבה, פיצוי וצדק מאחה ואם במסגרת מתן עזרה סוציאלית. תשומת לב מיוחדת ניתנת בספר להתייחסות מקורות ישראל למגוון הנושאים הנדונים בספר. ; "בספר שלושה חלקים: החלק הראשון הוא חלק תיאורטי, העוסק באסכולות השונות בויקטימולוגיה: האסכולה הפוזטביסטית, הקונסטרוקציוניסטית, התיוגית, הרדיקלית והפמיניסטית. החלק השני עורך טיפולוגיה של סוגים שונים של קרבנות וכולל: קרבנות מחוסרי ישע, קרבנות רצח המוני וטרור, קרבנות עבירות מין, קרבנות בני נוער, קרבנות הדתות, קרבנות עבירות צווארון לבן ופשע מאורגן, קרבות המשטרה ומערכת בתי המשפט הפליליים ובתי הדין הרבניים. החלק השלישי הוא חלק יישומי ועוסק במתן עזרה לקרבן, אם במסגרת השבה, פיצוי וצדק מאחה ואם במסגרת מתן עזרה סוציאלית. תשומת לב מיוחדת ניתנת בספר להתייחסות מקורות ישראל למגוון הנושאים הנדונים בספר. "בספר זה ד"ר מרדכי פרישטיק פותח בפני הקוראים צוהר רחב ביותר, ומציג את התיאוריות השונות הגישות והיישומים הרבים בויקטימולוגיה, תוך התעמקות מיוחדת במקורות ביהדות. תחום שהוזנח למרות חשיבותו התיאורטית והיישומית לכלל אדם באשר הוא אדם, ובמיוחד לנו בישראל." -- מן המעטפת האחורית.

כותר ויקטימולוגיה ויהדות : תיאוריה, טיפולוגיה, טיפול, מדיניות ויישום / מרדכי פרישטיק.
כותרים נוספים On title page verso: Victimology and Judaism : theory, typology, treatment, policy and application / Frishtik Mordechai
מקום קשור Kiryat Bialik (Israel)-place of publication
מוציא לאור קרית ביאליק : הוצאת ספרים אח
שנה תשע"ט 2019
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 389-‏474) ומפתחות.
תיאור 497 עמודים, 3 עמודים לא ממוספרים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652677655
מספר מערכת 990050543640205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?