חזרה לתוצאות החיפוש

"נחמן קרוכמל (1840-1775) היה ממעצבי דרכה של ההשכלה בגליציה, ממכונני "חכמת ישראל" וממפלסי דרכה של היהדות האירופית המודרנית. הוא האמין בהתחדשות החיים היהודיים בעת החדשה ובתחייה לאומית תרבותית ודתית של העם ישראל. בערוב ימיו, אחרי שנים של לימוד והוראה בעל פה, ניגש לכתוב את ספרו הגדול, בעקבות מורו - הרמב"ם. ספרו, מורה נבוכי הזמן, לא נשלם. קוראיו נקראים לשחזר דרך מה שיש בידינו את משמעות מפעלו החינוכי, הפילוסופי והדתי הגדול של מחברו. שחזור זה הוא הבסיס לשאלה: מה דמותה של התחייה שייחל לה והאמין בה? מה הוא מבקש לומר לבני דורו, ועוד יותר מכך ? מה יש בידו לומר לנו? שערים לאמונה צרופה - התחדשות החיים היהודיים במשנתו של נחמן קרוכמל הוא ניסיון ראשון מסוגו להתבונן באורח מקיף וכולל על משנה מחקרית והגותית פורייה זו, לשחזר את היקפה, ולנתח אותה. הוא שב ומציב את מפעלו של קרוכמל בתוככי הדיון ההגותי והמחקרי בן זמננו, שב ומציע לקוראים בני הדור תובנות על משמעו של הקיום היהודי, על דרכה של יהדות השוזרת עצמה בפתיחות במיטב התרבות האנושית, ומשרישה עצמה בעמקות בקרקעה של מורשת הדורות". -- מהמעטפת האחורית.

כותר שערים לאמונה צרופה : התחדשות החיים היהודיים במשנתו של נחמן קרוכמל / יהוידע עמיר
עריכה: משה שפרבר.
כותרים נוספים Added title page: Renewal of Jewish life in Nachman Krochmal's philosophy / Yehoyada Amir
מקום קשור Ra'ananna (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שפרבר, משה (עורך)
מוציא לאור רעננה : הוצאת ספרים - האוניברסיטה הפתוחה
שנה תשע"ח 2018
הערות "זוכה פרס גולדברג לשנת תשע"ו".
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 413-375) ומפתח.
נוספו שער והקדמה באנגלית.
תיאור 426 עמודים, 3 עמודים לא ממוספרים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789650615673
מספר מערכת 990044290420205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?