חזרה לתוצאות החיפוש

"מועצה דתית היא רשות ציבורית עצמאית המספקת שירותי דת לציבור היהודי. ברחבי הארץ פועלות היום 131 מועצות דתיות שמספקות שירותים במגוון תחומים: כשרות, שחיטה, מקוואות, נישואין, קבורה, רבנות, עירובין, תמיכות בפעילויות ובמוסדות דת ותרבות תורנית. תקציב המועצות הדתיות מורכב ממימון של המשרד לשירותי דת ושל הרשויות המקומיות ומהכנסות עצמיות מגבייה. בשנת 2014 עמד המחזור השנתי של כלל המועצות הדתיות על 760 מיליון ש"ח. השיח הציבורי והמחקרי על שירותי הדת ועל המועצות הדתיות מתרכז בעיקר בסוגיות נורמטיביות שמציפות באופן החריף ביותר את המתח בין דת ומדינה בישראל. ואולם מחקר זה מבקש לבחון את המועצות הדתיות בפרספקטיבה שונה – מנקודת המבט של הניהול הציבורי. לפיכך השאלות העומדות במוקד המחקר אינן נורמטיביות אלא נוגעות במידת האפקטיביות והיעילות של שירותי הדת שהמועצות הדתיות מספקות-- מן האתר של ההוצאה.

כותר המועצות הדתיות : שירותי דת, מינהל ציבורי ופוליטיקה / אריאל פינקלשטיין
עריכת הטקסט: עירית שטייניץ, תמר שקד.
כותרים נוספים Added title page: Religious councils : religious services, public management, and politics / Ariel Finkelstein
text editors: Irit Steinitz, Tamar Shaked
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שטייניץ, עירית (עורך)
מוציא לאור ירושלים : המכון הישראלי לדמוקרטיה
שנה 2018
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 248-273).
סדרה מחקר מדיניות
118
תיאור 273, xii עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655192230
מספר מערכת 990044147990205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?