חזרה לתוצאות החיפוש

"בהשראת ספרו של רילקה, שהשפיע על דורות של כותבים, חיבר קולום מק'קאן ספר מעורר השראה בזכות עצמו. פרקיו הקצרים גדושים עצות מעשיות ופילוסופיות על כתיבה. אלה הן עצותיו של מי שהתלבט וכתב, נדחה ופרסם, נכווה והצליח, של מי שיודע מניסיונו כי מורה לכתיבה "לא יכול להורות דבר אלא רק להצית את האש". ואכן, דומה שמק'קאן מצליח להעביר הלאה את לפיד הכתיבה. כל מי שאש הכתיבה בוערת בתוכו – סופרת או סופר, צעיר או זקן, בניצוץ או בלהבה גדולה – ילמד משהו מהספר הזה, קטן ממדים, אך מלא כל טוב". -- מן המעטפת האחורית.

כותר מכתבים אל סופר צעיר : עצות מעשיות ופילוסופיות / קולום מק'קאן
תרגמה: מאנגלית עידית שורר
ערכה: דבורה נגבי.
כותרים נוספים Letters to a young writer. Hebrew
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים נגבי-מנשהוף, דבורה (עורך)
מוציא לאור תל אביב : עם עובד
שנה תשע"ח 2018
הערת תוכן ותקציר פתח דבר: פסגות-עונג שאין להן מבע -- מכתבים אל סופר צעיר -- מכתב אל סופר צעיר -- אין כללים -- המשפט הראשון שלך -- אל תכתוב על מה שאתה יודע -- אימת הדף הלבן -- אין רעיונות בלי מנגינה -- גיבור התודעה -- מעפר: על בניית דמויות -- עיצוב האמת -- פנקס לכל עת -- עין מצלמה -- אין סיכוי, אין מצב-כתיבת דיאלוג -- לקרוא בקול -- מי ומה, מדוע וכיצד, מתי ומאין -- דרוש מבנה -- הדברים החשובים: שפה ועלילה -- פיסוק: זה לא דבר של מה בכך (פסיק) -- תחקיר: לא להסתפק בגוגל -- רק לא משפטים חלולים -- התקווה כהרגל -- אין אולימפיאדה בספרות -- כמה צעיר הסופר הצעיר? -- אל תהיה שמוק -- מצד שני, אל תהיי נחמדה מדי (בסיפורים שלך בכל אופן) -- להיכשל ושוב להיכשל -- לקרוא, לקרוא ולקרוא -- כתיבה היא בידור -- לקחת פסק זמן -- מיהו הקורא האידאלי שלך? -- איך למצוא סוכן? -- ואם לא אמצא סוכן? -- איך למצוא עורך מתאים? --להביט בסיפורייך במבט רענן (שלך) -- לסל וחסל -- הקורא הוא אינטליגנטי -- הצלחה -- סיימת, זהוי רק התחלה -- השבחים שעל הכריכה -- שמיעה טמירה -- היכן לכתוב? -- ללמוד כתיבה או לא ללמוד כתיבה? -- האם כדאי לקרוא בזמן שכותבים? -- לנפץ את המראה -- מרה שחורה -- כתיבת 'אני מאמין' -- תיאוריית האוטובוס -- למה לספר סיפורים? -- לחבק את המבקרים -- הסיום המתיש -- השורה האחרונה -- מכתב לסופר צעיר, חוזר.
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות.
תיאור 115 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©תשע"ח 2018
מזהה ISBN9789651326943
מספר מערכת 990043970050205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?