חזרה לתוצאות החיפוש

"זה סיפורה המופלא של רני רייכמן, יהודיה הונגרית, חרדית, רעית איש העסקים שמואל רייכמן. המשפחה נמלטה והגיעה בשנת 1940 לטנג'יר הספרדית. שם הצליחה לגייס את הנציב הספרדי, השגריר האמריקאי, הצלב האדום הספרדי ואת יהודי הקהילה למען יהודים נרדפים באירופה. תחילה למען משלוח אלפי חבילות לטרזינשטט ולאושוויץ- מתוך אמונה שמדובר במחנות עבודה, ואף הצליחה לקבל מעט אישורים לקבלתם. שיא פעילותה בהצלת כ-2000 יהודים בבודפשט בתקופת שלטון צלב החץ. רייכמן השיגה "אישור" להגירת 1200 יהודים לטנג'ר ובכך הפכו לנתינים ספרדים המוגנים על ידי סנס בריז, הקונסול הספרדי בבודפשט. בזכות מעמדם הם נכנסו לבניינים מוגנים על יד הקונסוליה, באישור ממשלת הונגריה, כפי שעשו שאר הקונסוליות הניטרליות בבודפשט. רעיון "היהודים המוגנים" נהגה תחילה ויצא לפועל עבור יהודים בעלי אישור עליה לארץ ישראל, בידי משה קראוס, מנהל המשרד הא"י בבודפשט, והקונסול השוויצרי קרל לוץ, ואומץ בהתאמה בידי שאר הקונסולים הניטרליים בבודפשט. מספר היהודים המוגנים גדל בעזרת זיוף מסמכי ההגנה והרחבתם על בני משפחה. עקב כך רבים מהם ניצלו מצעדות המוות ומכניסה לגטו הגדול"-- מן האתר של אילה נדיבי.

כותר פתח ההצלה מטנג'יר : רני רייכמן לעזרתיהודי אירופה / אסתר פרבשטין, אילה נדיבי
עריכת לשון: דן הלוי
תרגומים: רחל עמנואל.
כותרים נוספים Added title page: Rescue from Tangier : Renée Reichmann comes to the aid of European Jewry / Esther Farbstein, Dr. Ayala Nedivi
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים נדיבי, אילה (מחבר)
מוציא לאור ירושלים : מכללה ירושלים
מוסד הרב קוק
שנה תשע"ז
הערות שנת פרסום נלקחה מן ההקדמה.
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 159-164).
נוספו שער והקדמה באנגלית.
תיאור 167 עמודים, 2 עמודים לא ממוספרים : איורים, פורטרטים, פקסימילים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657265321
מספר מערכת 990043969350205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?