חזרה לתוצאות החיפוש

" ותהי לו לאשה ויאהבֶהָ, דן בייצוגי האבות והאימהות של עם ישראל באמנות החזותית הנוצרית. ההגוּת הנוצרית לדורותיה, שהנוצרים הם לדידהּ הממשיכים האמיתיים של עם ישראל, אינה רואה באבות ובאימהות המקראיים דמויות היסטוריות בלבד, אלא מפרשת את מסלול חייהם על דרך האלגוריה ורואה אותם כדמויות מופת וכסמלים. יצירות האמנות המתארות את האבות והאימהות מציגות, לכאורה, את הכתובים כפשוטם, אולם התבוננות וחקירה מגלות ביצירות רובדי משמעויות הסמויים מן העין במבט ראשון, והן מעניקות לצופה רמזים המוליכים אותו בנתיביה המפותלים של הפרשנות הנוצרית. הספר מתאר יצירות מאז תקופת הנצרות הקדומה ועד העת החדשה, והוא בא להדגיש את התמורות הדתיות והחברתיות ואת ערכי המוסר שהשפיעו על היצירה האמנותית. בכך הוא מבקש להוליך את הקורא־הצופה בסבך הקשרים שבין הסיפור המקראי, הפרשנות הנוצרית, תפיסת העולם המערבית והאמנות החזותית". -- מהמעטפת האחורית.

כותר ותהי לו לאשה ויאהבה : (בראשית כד, 67) : האמהות והאבות בראי האמנות המערבית / רות ברטל
עורכים: שרה לוטן-הסנר ובני מזרחי.
כותרים נוספים On title page verso: And she became his wife, and he loved her : (Genesis, 24
67) / Ruth Bartal
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים לוטן, שרה, 1946- (עורך)
מוציא לאור ירושלים : הוצאת כרמל
שנה תשע"ח 2018
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 378-345) ומפתח.
תיאור 384 עמודים : איורים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655407273
מספר מערכת 990043968890205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?