חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר המלחמה להפסקת ההתשה עוסק בקבלת ההחלטות ברמה האסטרטגית במלחמת ההתשה בחזית המצרית. מצרים יזמה את המלחמה כדי ללחוץ על ישראל לסגת משטחים שכבשה במלחמת ששת הימים - בלא להכיר בה, לחתום עימה על הסכם שלום או לנהל איתה משא ומתן. ישראל, מצידה, נקטה צעדים שנועדו לאלץ את מצרים להפסיק את מלחמת ההתשה בלא שיהיה עליה לסגת משטחים שכבשה במלחמה. המלחמה נוהלה בצילה של מעורבות בין-לאומית, שהתבטאה בניסיונות של ארבע המעצמות, ובראשן ארצות־הברית, להביא את הצדדים להסכמים מזה, ובסיוע צבאי של ברית־המועצות למצרים בהתמודדותה עם האמצעים שנקט צה"ל, כדי לאפשר לה להמשיך במלחמה מזה. המלחמה הסלימה בהדרגה, עד כדי מעורבות פיזית של ברית־המועצות והפלת מטוסים מוטסים בידי טייסים סובייטיים על ידי טייסי חיל האוויר של צה"ל. היא הסתיימה - באוגוסט 1970 כאשר שני הצדדים חשו עצמם מותשים. בספר מתוארים הדיונים שנוהלו בצמרת המדינית־צבאית של ישראל במהלך התקופה, ונחשפים השיקולים שהנחו את מקבלי ההחלטות - בדרג המדיני ובדרג הצבאי"--מן הכריכה האחורית.

כותר המלחמה להפסקת ההתשה : קבלת ההחלטות ברמה האסטרטגית במלחמת ההתשה בחזית המצרית / שמעון גולן
עורכת: ספי שפר.
כותרים נוספים On title page verso: War to stop the attrition war / Shimon Golan
מקום קשור Ben Shemen (Israel)-place of publication
Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שפר, ספי (עורך)
ישראל. צה"ל. המחלקה להיסטוריה
מוציא לאור מושב בן שמן : מודן הוצאה לאור
תל אביב : משרד הביטחון - ההוצאה לאור, צה"ל - המחלקה להיסטוריה
שנה 2018
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 289-291) ומפתח.
תיאור 302 עמודים, 8 עמודי לוחות לא ממוספרים : איורים, דיאגרמה צבעונית, מפות צבעוניות, פורטרטים
25 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©2018
מספר מערכת 990043893120205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?