חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"מרביתם של השירים שבאסופה זו נכתבו לפני לפני כ- 1,400-1,100 שנה, בתקופת שושלת טאנג, בין השנים 618 ל-907 לספירה. את כולם כתבו אנשים שחיו בסין, אנשים שחיו סגנונות חיים מגוונים מאוד - פקידי ממשל, מראשי ממשלה ועד פקידים במשרד המים, מהגרים, מורים בודהיסטים, נזירות דאואיסטיות, זונות, פילגשים ונזירי הרים מתבודדים. היו בהם כאלה ששירים היו בעבורם חיזור ובמילותיהם פיתו אהוב או אהובה. היו בהם שבשירה ביטאו את אהבתם ליין. היו בהם כאלה שביקשו להתפעל מטבע העולם, מטבע האדם, מטבע הקשרים שבין גברים לבין נשים, או מטבעה של חברות טובה. היו בהם כאלה שביקשו להבין את שפתן של ציפורים, את שפתם של העצים ושל העשבים, את שפת הנהרות, האגמים והימים. אחרים ביקשו למחות על מלחמות בני האדם, על שחיתויות שלטוניות, על עוול כלשהו שנעשה למישהו. היו בהם כאלה שביקשו ללמד את הקורא כיצד לחיות טוב. אחרים ביקשו ללמד את הקורא טוב-לב. ואחרים פשוט ביקשו לתת מבע לרגש כלשהו, רגעי, חולף, שאלמלא שירם היה נבלע בין נפתולי הזמן, נגוז ונעלם. כולם אהבו את המילה הכתובה, ורבים מהם הבינו את מגבלותיה. וכל אחד מהם היה, לפחות בעינינו, רב־אמן מופלא בשימוש במילים". -- מן ההקדמה.

כותר לבי נבהל מהירח : שירים סיניים מתקופת הטאנג / תירגמו מסינית, ערכו והעירו: יובל אידו טל ויואב רפופורט.
כותרים נוספים On title page verso: My heart is startled by the moon : a collection of Tang poems / translated, edited and annotated by Yuval Ido Tal and Yoav Rapoport.
מקום קשור Ramat Gan (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים טל, יובל אידו (מתרגם עורך מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור רמת גן : אפיק - ספרות ישראלית
שנה 2017
סוגה Chinese poetry
הערות בתחתית השער: הליקון.
סינית ועברית עמוד מול עמוד.
Hebrew and Chinese on facing pages.
תיאור 473 עמודים
18 ס"מ.
שפה עברית
סינית
מספר מערכת 990043891600205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?