חזרה לתוצאות החיפוש

'היסטוריה היא תחום חקירה למדני שהוא עצמו עוצב בתהליך היסטורי. כדי לעמוד על טיבו מן הראוי להתבונן בתולדותיו ולראות מה אומרים היסטוריונים על טיב עבודתם. למרבה הצער, אלה ממעטים לומר מה הם עושים כאשר הם עוסקים בהיסטוריה, וכאשר הם מנסים בכל זאת להבהיר את מהות עבודתם הם נוהגים להשתמש בדימויים ובהשאלות. דימויים והשאלות אלה אינם תופסים בדרך כלל חלק נכבד מן הדיונים הפילוסופיים בהיסטוריה. הספר "מה מנסים היסטוריונים לעשות?" מפנה את תשומת הלב לדימויים ולשאלות בחשיבה ההיסטורית, ומנסה להתחקות אחר המשמעויות הגלומות בהם. בין הדימויים הנידונים כאן: דו-שיח הווה-עבר, העבר כארץ זרה, המסע אל העבר, ידיעת העושה לעומת ידיעת המתבונן, הבנה מבפנים, אמפתיה, היסק מעשי, הדמיה, ההיסטוריון כשחקן התיאטרון, הצופה ואנייה טרופה'. -- מהמעטפת האחורית.

כותר מה מנסים היסטוריונים לעשות? / אלעזר וינריב
עריכה: משה שפרבר.
כותרים נוספים Added title page: What are historians trying to do? / Elazar Weinryb.
מקום קשור Ra'ananna (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שפרבר, משה (עורך)
מוציא לאור רעננה : הוצאת הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
שנה תשע"ח 2017
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 333-320) ומפתח אישים.
נוספו שער ותקציר באנגלית.
תיאור 341 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789650615628
מספר מערכת 990043801800205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?