חזרה לתוצאות החיפוש

"בספר חשוב זה בוחנת פרופ' חנה כשר את אחת הסוגיות המורכבות ביותר בתולדות המחשבה הפילוסופית היהודית לדורותיה, מרב סעדיה גאון ועד עמנואל לווינאס, והיא סוגיית רעיון בחירת עם ישראל ועליונותו על פני כל העמים. האם עם ישראל הוא 'האם הנבחר'? אם אכן עם ישראל מועדף על ידי האל, האם יש לאפליה זאת הצדקה מוסרית? האם רעיון עם ישראל כ'עם סגולה' מניח תפישה גזענית? אחת התרומות החשובות של המחקר מקיף זה היא שההדגשה היתרה של רעיון בחירת עם ישראל בהגות היהודית היא תוצר מובהק של פולמוס עם הנצרות ובאופן זניח יותר - עם האיסלאם. ואלו הם ההוגים שהמחברת בוחנת לעומק את דעותיהם בסוגיית 'העם הנבחר': ר' סעדיה גאון, ר' יהודה הלוי, הראב"ד, הרמב"ם, ר' יעקב אנטולי, ר' יצחק עראמה, המהר"ל, שפינוזה, רמח"ל, משה מנדלסון, הרמן כהן, פראנץ רוזנצוויג, הרב אברהם יצחק הכהן קוק, ישעיהו ליבוביץ ועמנואל לוינס. -- מן הכריכה האחורית

כותר עליון על כל הגויים (דברים כו יט) : ציוני דרך בפילוסופיה היהודית בסוגיית העם הנבחר / חנה כשר.
כותרים נוספים Added title page: High above all nations (Deut 26, 19) : milestones in Jewish philosophy on the issue of the chosen people / Hannah Kasher.
ציוני דרך בפילוסופיה היהודית בסוגיית העם הנבחר
ציוני דרך בפילוסופיה היהודית בסוגית העם הנבחר
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : הוצאת אדרא
שנה תשע"ח 2018
הערת תוכן ותקציר דברי מבוא -- ר' סעדיה גאון: ההעדפה כגמול -- ר' יהודה הלוי: "זרע ישראל עבדו, בני יעקב בחיריו" -- ר' אברהם אבן דאוד (הראב"ד): "אין ראוי שיפלא מזה בעל שכל" -- ר' משה בן מימון: מורשתם של יחידים -- ר' יעקב אנטולי: רציונליזם וסביבה נוצרית -- ר' יצחק עראמה: זרע קודש - נימולים בני נימולים -- ר' יהודה ליווא בן בצלאל (המהר"ל): האדם אשר מעל הטבע -- ברוך שפינוזה: קריאת תיגר שהייתה לאתגר -- ר' משה חיים לוצטו (רמח"ל): על הזדמנויות חוזרות לאנושות -- משה מנדלסון: התגלות של חוקים ואמיתות היסטוריות -- הרמן כהן: בשליחות המונותיאיזם המוסרי -- פראנץ רוזנצוויג: אהבה וקשר דם -- הרב אברהם יצחק הכהן קוק: סגולה מראש עד עקב -- ישעיהו ליבוביץ: "קדושים תהיו" - בקיום המצוות -- עמנואל לוינס: הנבחר האחראי לאחר -- אפילוג: "הלוא כבני כשיים אתם לי בני ישראל, נאם יהוה".
הערות ביבליוגרפיה עמודים: 242-231 ומפתח.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
סדרה הסדרה לפילוסופיה יהודית
תיאור 244 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789659245277
מספר מערכת 990043769580205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?