חזרה לתוצאות החיפוש

"אנרי ברגסון (1941-1859), הפילוסוף הצרפתי ממוצא יהודי, היה מהפילוסופים הנודעים והמשפיעים ביותר של זמנו. כתביו והרצאותיו השפיעו עמוקות על הוגים צרפתים כמו סארטר, מרלו פונטי, לוינס ואחרים, ואף על ויליאם ג'יימס ו'הפרגמטיזם' האמריקאי. כמו כן, ניכרת השפעתו של ברגסון על האמנות הפלסטית (בעיקר 'הקוביזם') והספרות של תחילת המאה ה-20. כתיבתו, בסגנונה החופשי הייחודי, מטשטשת לעתים תכופות את הגבולות בין תחומיה השונים של הפילוסופיה ומערבת (בדומה לפילוסופיה של העת העתיקה) את תורת ההכרה והמטפיזיקה יחד עם האסתטיקה, הפסיכולוגיה, הפילוסופיה של המדע והפילוסופיה של המוסר והדת. 'מאמר על הנתונים המידיים של התודעה' (1892) הוא יצירתו הגדולה הראשונה של ברגסון, ונושאו העיקרי הוא בעיית חירות האדם. אולם כדי להגיע לדיונו הישיר בבעיה זו, עובר ברגסון דרך ניתוחים, תובנות ורעיונות בתחומי עיון שונים ומגוונים. כאן עולים רעיונותיו המרכזיים החשובים - כגון מושג המשך, מושג הריבוי האיכותי, מושג האינטואיציה ומושג ההתפתחות - אשר אותם יוסיף ויפתח בכתביו הבאים." -- מעטפת אחורית.

כותר מאמר על הנתונים המידיים של התודעה / אנרי ברגסון
תרגם מצרפתית: רואי בן בשט
עריכה מדעית: פרופ' אוהד נחתומי
הקדמה - רואי בן בשט.
כותרים נוספים Essai sur les données immédiates de la conscience. Hebrew
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בן בשט, רואי (מתרגם מחבר הקדמה)
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה 2017
הערות בשער גם: המפעל לתרגום ספרות מופת.
סדרה הסדרה לפילוסופיה
תיאור 185 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990043644090205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
מאמר על הנתונים המידיים של התודעה / אנרי ברגסון ; תרגם מצרפתית: רואי בן בשט ; עריכה מדעית: פרופ' אוהד נחתומי ; הקדמה - רואי בן בשט – הספרייה הלאומית
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?