חזרה לתוצאות החיפוש

"הביקורת המוקדמת תייגה את לאה גולדברג כמשוררת האהבה הנכזבת וכך הנחילה את תדמיתה לדורות של קוראים. אולם הקריאה ביצירתה, כפי שהיא משתקפת בספר שלפנינו, מפריכה הנחה זו ומגלה כי קשת הנושאים של גולדברג מכילה מגוון מרתק ורחב הרבה יותר מזה שניסתה הביקורת לקבע. ספר זה מכיל קריאות חדשות ביצירת לאה גולדברג, פרי התבוננות ומחקר בעבודתה הספרותית מנוקדות תצפית מגוונות. המחקרים הכלולים בו נששענים על מעקב קשוב אחר נושאים, המאירים מזוויות מיוחדות את עולמה האישי והספרותי של היוצרת. הדיונים מבוססים על חתכי אורך, המאפשרים להאיר את הנושאים במבט דיאכרוני ולבדוק את גלגוליהם על ציר הזמן. ; פרקי הספר חושפים, בין היתרף היבטים מובלעים בפואטיקה של גולדברג ומרחיבים את מנעד הנושאים הייחודיים שיצירתה נדרשת להם, כאלה שהביקורת והמחקר לא התעכבו עליהם כלל או מיעטו לדון בהם. במצטבר מצטייר כאן פרופיל מרתק של יצירת גולדברג, ובמשתמע - שלה עצמה כיוצרת מרובת-פנים המתרחקת מבנאליות, ורחוקה מאוד מן התדמית שניסו להצמיד לה מבקרי דורה הבוגרים והצעירים כאחד. בין התופעות הנבחנות בספר: שירים חוצי-מגדר, דמויות נשים מתוך קאנון התרבות המערבית המשמשות כאלוזיות, משקעי השירים ביצירת גולדברג ומעמדם המיוחד, שירת הגוף (שירה אירוטית), חניכה נשית באמצעות מסעות ברכבות, חילופי חושך ואור כנושא 'אובססיבי', שירים על סף המוות, ועוד." -- כריכה אחורית.

כותר על גבול האור : חתכים והתבוננויות ביצירת לאה גולדברג / חיה שחם.
כותרים נוספים Added title page: On the verge of light : Reading in Lea Goldberg's literary works / Chaya Shacham
מקום קשור Ramat Gan (Israel),-place of publication
מוציא לאור רמת-גן : הוצאת אוניברסיטת בר-אילן
שנה תשע"ח 2017
הערות מעבר לשער: הספר יוצא לאור בסיוע הפקולטה למדעי הרוח, אוניברסיטת חיפה.
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 246-237) ומפתח (עמודים 254-237).
נוספו שער ותוכן ענינים באנגלית.
תיאור 254 עמודים, 5 עמודים לא ממוספרים : איורים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652264848
מספר מערכת 990043643110205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?