חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"במהלך הטיפול הפסיכואנליטי שלה העלתה גברת A‏ חשדות בדבר פגיעה מינית שחוותה בילדותה מצד אביה. האנליטיקאי, פרופ' ג'פרי פראגר, חש טלטלה לנוכח דבריה. שברי זכרונות, חוסר ודאות וחרדה עזה מילאו את החדר וחוללו משבר בין גברת A‏, שתבעה מן המטפל אישוש לאמיתות הזיכרון, לבין פראגר הנדהם. גברת A‏ דבקה בעמדתה כי גילוי העריות אכן אירע, ואילו פראגר התעקש כי הדברים בעצם עולים כדי לעקוף את רגשות המשיכה שלה כלפי אביה וכלפיו. שאלה נוקבת הכתיבה את המשך האנליזה - היה או לא היה? האם זהו קול זעקת הטראומה, שאינה שוקטת עד שתישמע? הזהו קולה של חוויה שאין לה מילים בשל האימה הטמונה בחובה, או שמא היה זה תעתוע של הנפש? - תיאור מקרה זה עומד במרכז סדרה של הרצאות ודיונים שהגתה והנחתה עפרה אשל. אשל, פסיכואנליטיקאית ישראלית בכירה, הזמינה עשרה מטפלות ומטפלים מתחום הטיפול בטראומה ודיסוציאציה, חלקם מומחים בפגיעה מינית, חלקם פסיכואנליטיקאים, להגיב למקרה של גברת A‏ ולסוגיות שהוא מעורר. למפגש האחרון הגיע ג'פרי פראגר עצמו מלוס אנג'לס, והוא הגיב לטיעונים השונים שהעלו המרצים הישראליים ... ספר זה ... מביא את ההרצאות במלואן, בליווי מבוא, אחרית דבר ותיאורי הדיונים, תגובות הקהל והדינמיקה ששררה באולם במהלך המפגשים ..." -- מכריכה אחורית.

כותר היה או לא היה? : כאשר צללים של פגיעה מינית בילדות עולים בטיפול / עורכות: עפרה אשל, צביה זליגמן.
כותרים נוספים On title page verso: Was it or was it not? : When shadows of sexual abuse emerge in psychoanalytic treatment / Editors - Ofra Eshel
Zivya Seligman
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אשל, עפרה (עורך)
מוציא לאור ירושלים : כרמל
שנה תשע"ח 2017
הערות כולל ביבליוגרפיה (בסופי פרקים) ומפתח (עמודים 402-389).
סדרה פגישות
תיאור 402 עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990043636810205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?