חזרה לתוצאות החיפוש

הוריי קרולה רפאלוביץ-שוסטר ויעקב שוסטר נפטרו והשאירו אחריהם משפחה חמה, אוהבת ומתגעגעת. למענם, למען משפחתנו ולדורות הבאים ליקטתי ותרגמתי את הסיפורים שלהם וכתבתי ספר זה. נדרשו זמן רב ומשאבים רגשיים רבים כדי לאסוף את המידע בארץ ובחו"ל ולהביאו לכדי ספר. אמי ילידת 1913 ואבי יליד 1916 ניצולי שואה. הם הצליחו לברוח לרוסיה כמה חודשים לאחר פלישת הנאצים לפולין. הסיפור מתחיל בתיאור החיים בפולין שלפני מלחמת העולם השנייה. משפחת אבי בלוטומיירסק, עיירה ליד לודז', ומשפחת אמי בלודז'. בסיפור אני מצטטת את הוריי ואת סיפוריהם. הם מתארים את הקורות אותם במהלך התקופה הקשה ששררה בלודז' לאחר הכיבוש הגרמני, ואת החלטתם לברוח כאשר אחיה של קרולה חזר ללודו', התריע על הסכנה והאיץ במשפחתו לעזוב את פולין. לאחר התלבטות החליט יעקב להצטרף אל קרולה. הם היו בטוחים שתוך ומן קצר תסתיים המלחמה והכול יחזור לשגרה אך התבדו והמציאות הייתה שונה. בעיר ביאליסטוק תוך כדי בריחה, נישאו. קרולה ויעקב מתארים את הקורות אותם ואת תלאות המסע לעומק רוסיה בחורף מקפיא ברכבת משא לבהמות. הם גם מספרים על חייהם בעיר התעשייה הכבדה מגניטוגורסק, שנה היו עד סוף המלחמה, ומתארים את המצוקה, את הרעב ואת הדאגה לבני המשפחה שנשארו בלודז'. ; בהמשך מתוארת החזרה לפולין, הצער ושיברון הלב כששמעו על קרובי המשפחה שנספו. חידוש הקשר עם קרובים ניצולים שימח אותם ועודד אותם לבנות חיים חדשים בתקווה לעתיד טוב יותר, תחילה בפולין ואחר כך בישראל. בשלהי שנת 1950 עלו קרולה, יעקב והילדים לישראל, וסיפורם מתאר גם את חיי משפחתם בארץ"--מן המעטפת האחורית.

כותר יחד בדרך ארוכה : סיפור חייהם של קרולה-קלרה לבית רפאלוביץ ושלמה-יעקב שוסטר / כתיבה ועריכה: מלכה מיכאלי
עריכה לשונית: גליה הראל.
כותרים נוספים יחד בדרך ארכה
מקום קשור Hod Hasharon (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים הראל, גליה (עורך)
מוציא לאור הוד השרון : מלכה מיכאלי
שנה 2013
תיאור 160 עמודים : איורים (חלקם צבעוניים), פורטרטים (חלקם צבעוניים), פקסימילים (חלקם צבעוניים)
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990043620870205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?