חזרה לתוצאות החיפוש

"'לצלקת הראשונה שלי אין שום זכר על עורי, שצבעו כצבע האדמה. זכורה לי קערית חלב פחוסה, שגם לעומק הבוקר נותרה מלאה עד אפס קצה. לידה מוטלת ללא ניע יד שחומה... אבל ייתכן שעודני מקדים את עצמי, שכן סיפורי מתחיל במקום שונה בתכלית. סיפורי מתחיל בין חולות גסים של מדבריות, בין עצי שיטה שהשמש צוחקת להן ממקומה ברקיע. סיפורי מתחיל במקום הרחוק ההוא, באתיופיה'. יאיו אברהם נולד באתיופיה כיהודי שכל משאלתו, מהיום שבו הוא זוכר את עצמו, היא להגיע לירוסלם. יאיו מתייתם מאביו ויוצא יחד עם אמו אחיותיו למסע רב תלאות כדי להגיע לארץ המובטחת - לירוסלם. במחנה המעבר אמו מתה ממחלה ויאיו ואחיותיו מועברים לבית יתומים, מקום מחריד וגס, מקום שבו הוא ואחיותיו יודעים רעב, מחלות והתעללות בלתי פוסקת, וכל זאת רק בשל היותם "נודה" - יהודים. לבסוף מגיעים יאיו ואחיותיו לארץ ישראל, שם הוא נפגש עם החברה הישראלית על כל גווניה, ונאבק לאורך כל ימי ילדותו, נערותו ובגרותו למצוא את מקומו בחברה שמתקשה לקבל אותו כמו שהוא, רק בגלל צבע עורו"--מן המעטפת האחורית.

כותר צבע האדמה : מסע ברגליים חשופות / אורטל מריה טיורין, דניאלה ג'וליה טראוב
עריכה: קובי קמין
עריכה לשונית: יוחנן ברק.
כותרים נוספים On title page verso: Color of the earth : a journey on bare feet / Ortal Maria Turin, Daniela Giulia Traub.
מהדורה מהדורה שנייה.
מקום קשור Israel-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים טראוב, דניאלה ג'וליה (מחבר)
מוציא לאור ישראל : יאיו אברהם
שנה 2017
סוגה Autobiographies
תיאור 204 עמודים : איורים צבעוניים, פורטרטים צבעוניים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990041053120205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?