חזרה לתוצאות החיפוש

ספרו של אפרים לפיד מציג את הצלחותיה הרבות של קהילת המודיעין הישראלית, אך אינו נרתע מחשיפה של כישלונות. בהקדמה לספרו כותב המחבר: "המסר העולה בעיני בכתיבת הספר - צניעות. למודיעין יש תפקיד חשוב בקבלת החלטות טקטיות ואסטרטגיות לכל אורך ההיסטוריה הביטחונית שלנו, אך כדאי להיות צנועים באשר לחשיבות עצמית חסרת גבולות לעתים, ובעיקר להעריך את מה שעו קודמינו, לא הכול הומצא על ידינו...". ; "לוחמי הסתר - המודיעין הישראלי - מבט מבפנים" הוא ספר חובה למשרתים בעבר ובהווה במודיעין הישראלי, מתנה ראויה לצעירים העומדים להתגייס לצה"ל ולכל מי שמתעניין בביטחון המדינה ובתולדות ישראל, צה"ל וקהילת הסוד. בידו האמונה של מי שהיה שותף למעשה הבנייה, פורס בפנינו אפרים לפיד את סיפור התפתחותו של המודיעין הישראלי מראשיתו - ובדגש על שנות ה-60 וה-70 - יריעה רחבה ומורכבת של הנסיבות, האיומים וההזדמנויות שהפכו את המודיעין הישראלי לאחד הטובים ביותר. ולגבי אזורנו - ייתכן הטוב בכולם. זהו סיפור של מאבק מוחות, של התמודדות רצופה בהתמדה והכרעה, פעם אחר פעם. ; על חדשנות והתחדשות, שתרמו רבות ברבות השנים להפיכתה של ישראל לאומת סטארט-אפ ולמעצמה טכנולוגית. אבל יותר מכול זהו סיפורם של אלפי אנשים, שאפרים הכיר רבים, רבים מהם, שבמסירותם, אחריותם, יוזמתם ותושייתם הפכו את הבלתי-אפשרי לאפשרי (אהוד ברק) -- מן המעטפת האחורית.

כותר לוחמי הסתר : המודיעין הישראלי - מבט מבפנים / אפרים לפיד
עורך: רמי טל
עריכת הלשון: מימי ברעם.
כותרים נוספים On title page verso: Covert warrios : the Israeli Intelligence - an insight from inside / Ephraim Lapid.
Covert warriors
מקום קשור Rishon Letsiyon (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים טל, רמי, 1948- (עורך)
מוציא לאור ראשון לציון : משכל - הוצאה לאור מייסודן של ידיעות אחרונות וספרי חמד
שנה 2017
הערת תוכן ותקציר פרק א. המודיעין הצבאי -- פרק ב. המוסד -- פרק ג. שב"כ -- פרק ד. ההתרעה - משימת יסוד במודיעין -- פרק ה. טרור - אתגר חדש בעשייה המודיעינית -- פרק ו. המעורבות הסובייטית במזרח התיכון - אתגר חדש -- פרק ז. איום גרעיני עיראקי -- פרק ח. חיפוש מודיעיני אחר פיוס ושלום עם העולם הערבי -- פרק ט. ארגוני המודיעין כמערך קהילתי.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 452-425) ומפתח.
סדרה ידיעות ספרים
תיאור 485 עמודים, 32 עמודי לוחות לא ממוספרים : איורים, פורטרטים (חלקם צבעוניים), פקסימילים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655644388
מספר מערכת 990041027100205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?