חזרה לתוצאות החיפוש

"המטרה העיקרית של מזכר זה היא להציג בפני מקבלי ההחלטות במדינת ישראל מסגרת רעיונית שתניח תשתית ותציע תנאים שיאפשרו, בבוא העת, השגת פתרון לסוגיית הפליטים הפלסטינים, וכן להציג את המידע העדכני ביותר בסוגיה. העמדה המסורתית של ישראל שוללת כל אפשרות של חזרת פליטים לשטחה. יש המרחיבים ומתנגדים גם להחזרת פליטים לשטחי מדינה פלסטינית עתידית. עם זאת, סוגיית הפליטים בכללותה נוגעת לישראל בכל מישור אפשרי - הפוליטי, הנראטיבי, הכלכלי, והביטחוני. לישראל אינטרס מובהק ליטול חלק בגיבוש הפתרונות לסוגיית הפליטות הפלסטינית מחוץ לגבולות הקבע של ישראל. חוקרים ואנשי ממשל לא העמיקו, בעשורים האחרונים, במחקר ובדיון בחלופות לפתרון סוגייה זו. הנחת היסוד הראשונה של מחבר עבודה זו היא כי כל תרחיש של פתרון לסוגיית הפליטים הפלסטינים יביא מאות אלפי פליטים מלבנון, סוריה וירדן לישות מדינית פלסטינית שתהיה שכנה קרובה של ישראל. על כן יש לישראל אינטרס שקבוצה זו תיקלט באופן מיטבי בחברה, בכלכלה ובמדינה הפלסטינית לכשזו תקום. כישלון בקליטת הפליטים הפלסטינים בישות הפלשתינית העתידית עלול להציב אתגר מדיני-ביטחוני משמעותי על גבולות ישראל. ; בין ההמלצות הבולטות במזכר זה - יצירת אופק כלכלי וחברתי להשתלבות יצרנית של הפליטים בחברה הפלסטינית דרך פיתוח תשתיות של דיור, בתי ספר, מרפאות, תעסוקה ותעשיה. בין הצעדים שאותם יכולה ישראל לבצע טרם הסכם - שינוי המדיניות הישראלית ביחס לקרקעות, להקצאה ולפיתוח בשטחי C וכן סיוע ביצירת ממשקי שיתוף פעולה בבניית תשתיות והתאמת מנגנוני מכס, מס ומדיניות ייצוא ליצירת אופטימיזציה כלכלית ברשות."-- מן האתר של ההוצאה.

כותר סוגיית הפליטים הפלסטינים והאינטרס הישראלי / יהודה גרינפילד-גילת.
כותרים נוספים סגית הפליטים הפלסטינים והאינטרס הישראלי
On title page verso: Palestinian refugees : the Israeli interest / Yehuda Greenfield-Gilat.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל אביב : המכון למחקרי ביטחון לאומי
שנה 2017
סדרה מזכר
166
תיאור 93 עמודים, 1 עמוד לא ממוספר : מפות צבעוניות
24 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©2017
מזהה ISBN9789659262038
מספר מערכת 990040959140205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?