חזרה לתוצאות החיפוש

"רבי יצחק בר ששת - הגדול שבחכמי ההלכה במאה ה-14 - עומד בצומת המעבר בין תקופת הראשונים לתקופת האחרונים. ההתייחסות אליו מצד גדול הפוסקים במאה ה-16, רבי יוסף קארו, היתה כאל סמכות הלכתית גדולה שיש לפסוק כמותה בכל הלכה. זהו אמנם הפן המרכזי באישיותו של הריב"ש, אולם מעבר לפן זה נודע הריב"ש כמנהיגה של יהדות ספרד - ערב דעיכתה ושקיעתה, וכמנהיגה של יהדות אלג'יריה וצפון אפריקה בתחילת ימי הזוהר שלה. בצומת ההיסטורית הזאת ניצב הריב"ש כשהוא מנווט את הספינה המיטלטלת ומכוון אותה למקום מבטחים. יסודות הנהגתו, אל מול הפרט ואל מול הכלל, מצויים בשפע בתשובותיו הרבות, ומהם פינה ויתד לדרכי ההנהגה למנהיגי ישראל מאז. בספר זה נפרשו מחדש תולדות הריב"ש, על סמך מאמרים ומחקרים ישנים גם חדשים, תוך שימת דגש על מבנה ברור ובהיר של הרצאת הדברים." -- כריכה אחורית.

כותר רבי יצחק בר ששת - הריב"ש : תולדותיו על רקע תולדות דורו ותרומתו והשפעתו בתחום ההלכה / מאת הרב דוד בר ששת.
כותרים נוספים ר' יצחק בר ששת - הריב"ש
יצחק בר ששת - הריב"ש
מהדורה מהדורה שניה, ובה: בירורי הלכה נוספים, תיקונים, הערות ונספחים חשובים.
מקום קשור Betar Illit (West Bank)-place of publication
מוציא לאור ביתר עלית : דוד בר ששת
שנה תשע"ז
הערות בעמודים 344-285: מפתחות לשו"ת ריב"ש לפי סדר השולחן ערוך מתוך שו"ת ריב"ש מהדורת וילנא שנת תרל"ט (1879).
כולל הערות ביבליוגרפיות.
תיאור 359 עמודים, 2 עמודים לא ממוספרים : איורים, מפה, פקסימילים
25 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990040949530205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?