חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר הרוח שבחומר - ישראל בקריאה חדשה מציג גישה רעננה ויצירתית לשיח על ישראל, גישה שדומה שהיא חיונית היום - במיוחד על רקע המשבר שבו נתונות החברה הישראלית והציונות, הפערים הכלכליים-חברתיים ואידיאולוגיים שמשסעים את החברה הישראלית, והמרחק ההולך וגדל בין החברה הישראלית ובין יהדות התפוצות. בעזרת קריאה ביקורתית ומעוררת השראה של מקורות יהודיים מסורתיים ומודרניים, בנה הברמן מציעה דרכים יצירתיות להתחדשות החזון הציוני והחברה הישראלית ולבנייה של חיים שיש בהם רוחניות, סולידריות וצדק חברתי. סיפור אדם וחווה בגן עדן וחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, הכרזת האו"ם בדבר זכויות אדם והוראות הבנייה של המשכן בספר שמות, דו"ח ועדת וינוגרד ושיר השירים, מובאות מכתביהם של א. ד. גורדון ושל אברהם יהושע השל לצד מדרשים מהתלמוד - כל אלה, וטקסטים רבים אחרים, נשזרים בידיה של בנה הברמן למארג אחד, שהחיבורים של גוף ונפש ורוח וחומר עוברים דרכו כחוט השני. הספר נכתב במקור באנגלית ופונה לקהל יהודי אמריקאי, ובנה ייחסה חשיבות רבה לתרגומו לעברית ולהנגשתו לקהל הישראלי ..." -- מכריכה אחורית.

כותר הרוח שבחומר : ישראל בקריאה חדשה / בנה דבורה הברמן
[מתרגם: יניב פרקש]
[עריכה ו]הקדמה למהדורה העברית: יובל יבנה
הערות עריכה - אורי ורדיגר.
כותרים נוספים Rereding Israel - The spirit of the matter. Hebrew
הרוח שבחמר
רוח שבחמר
מקום קשור Haifa (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים פרקש, יניב (מתרגם)
מוציא לאור חיפה : פרדס הוצאה לאור
שנה תשע"ז 2017
הערות מידע על זהות המתרגם והעורכים משיחה עם אחראי המהדורה העברית.
ההקדמה כוללת תולדות המחברת.
כולל הפניות ביבליוגרפיות.
תיאור 214 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9781618383211
מספר מערכת 990040920160205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?