חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"בספר יובל זה מוגשים מאמרים לפרופ' משה פלאי, מבכירי חוקרי ספרות ההשכלה, כאות הוקרה על פעולתו התרומית במשך שנים רבות בחשיפה חדשנית של פרקי יסוד בחקר ההשכלה, וכציון דרך להמשך פעילותם של חוקרים ותיקים וצעירים בתחום זה - ובתחומים קרובים - של הספרות העברית החדשה. כעורכי הקובץ העמדנו לנגד עיני רוחנו את הישגיו הענפים של משה פלאי, כדי להורות על מה שהצליח להשיג במשך קריירה ארוכה ומרוכזת כיסוד לבאים אחריו, שלקחו על עצמם את המשימה להמשיך, להרחיב ולתרום מפרי ידם לרצף זה, כל חוקר וכל דור על פי רוחו ודרכו. רבות תרם משה פלאי בתחום זה והפליא לעשות בפילוס דרך אל משאבים למחקר עתידי שיעודדו אחרים להוסיף משלהם, שכן לא נתרוקנה באר זו הרומזת לאחרים ומזמינה אותם לתרום משלהם כהנה וכהנה. אם היה פקפקו כלשהו בדבר המשך העניין בספרות ההשכלה ובתולדותיה, הרי בא קובץ מאמרים זה להצביע על המשך פורה של העיסוק בהשכלה, שמצא את ביטויו בחיבוריהם של חוקרים צעירים הממשיכים להתמחות בחקר ההשכלה, שפרסמו ספרים ומאמרים המצטיינים בחידושיהם בתחום זה. כמה מהם צעדו בעקבות בעל היובל והמשיכו לפתח נושאים ודמויות שבהם עסק" -- מן המעטפת האחורית.

כותר המשכיל בעת הזאת : ספר היובל למשה פלאי : מאמרים בהשכלה, ספרות עברית ולימודי היהדות / בעריכת זאב גרבר, לב חקק ושמואל כץ.
כותרים נוספים Added title page: Maskil in our time : studies in honor of Moshe Pelli / edited by Zev Garber, Lev Hakak, Shmuel (Stephen) Katz.
מקום קשור Israel,-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גרבר, זאב, 1941- (עורך)
מוציא לאור ישראל : הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנה תשע"ז 2017
הערת תוכן ותקציר המשכיל בעת הזאת - ביוגרפיה של משה פלאי -- ראשית דברים / העורכים -- הרפתקאותיה של המליצה העברית בתקופת ההשכלה: המקרה של יצחק סטנוב / אמיר בנבג'י -- יהודה ליב גורדון: יהדות והתבוללות / הלל ברזל -- שירת ארז ביטון בהקשר היסטורי / נורית גוברין -- נקודת המוצא: המפנה בספרות העברית בעקבות ה'סופות בנגב' / אבנר הולצמן --"ויהי בימי שפוט השופטים" - תהליך רעיוני במחזה "בעז ורות" (1834) מאת יצחק בן יהוידע הכהן / נעמי זהר -- "המזרח מתבונן במזרח": יוסף יהודה טשארני כסוכן הנאורות היהודית בקהילות היהודיות בקווקז / מוטי זלקין -- ניצני היצירה העברית החדשה בעיראק והמעבר לישראל / לב חקק -- גילוי וכיסוי בשירתן של משוררות עבריות
דו-רובדיות כמאפיין פואטי / טובה כהן -- 'חצי מדבר אשדודית': חזרה ומוזרות בלשון הספרות העברית באמריקה / שמואל כץ -- הדימוי של 'ספרים אסורים' ושרפת ספרים בכתבי משכילי גליציה / יונתן מאיר -- "ראוי לכל אשר בשם ישראל יכונה שיבקש שישנאו האומות אותנו": לשאלת ההשכלה והחילון / שמואל פיינר --
שיח מדעי עברי במגמת שינוי במחצית הראשונה של המאה ה-19 / טל קוגמן -- אברהם מאפו, העיתונות העברית והראיון הראשון / גדעון קוץ -- מפרץ כחל: לאט לאט חותר אני בסירתי (שיר) / רוברט וייטהיל-בשן -- מן הארכיון: משה פלאי - חתן פרס אברהם פרידמן / יעקב קבקוב -- דברים עם קבלת פרס פרידמן / משה פלאי -- לידידי היקר משה / אברהם מרתאן -- כתבי משה פלאי - ביבליוגרפיה / יוסף גלרון-גולדשלגר --
Hitpa'el metathesis and assimilation in Hebrew / Shmuel Bolozky -- An interfaith dialogue on post-Shoah Jewish-Christian scriptural hermeneutics / Zev Garber -- A man for no season: Biblical Samson in the cage of his childishness / Yair Mazor -- Salomon Pappenheim and his writings: Rabbi, Maskil, Aufklärer / Natalie Naimark-Goldberg -- The eternal Maskil / Elliott Rabin.
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות.
נוספו שער ומאמרים באנגלית.
Consisits of articles in Hebrew or English.
תיאור 333, 98 עמודים : פורטרט צבעוני
23 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים © תשע"ז 2017
מזהה ISBN9789650208370
מספר מערכת 990040918960205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?