חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"ביוני 1940 העניק ארישטידש דה סוזה מנדש, קונסול פורטוגל בבורדו ... אלפי אשרות כניסה ליהודים שביקשו להימלט מצרפת הכבושה בידי הצבא הגרמני. בזכות מעשיו הם הגיעו לליסבון, נמל היציאה היחיד מאירופה, הרחק מזירת המלחמה, כדי להגר למדינות שמעבר לים. הוא עשה זאת בניגוד למדיניות ההגירה של פורטוגל, לחוקיה ולרצון העומד בראשה, הדיקטטור אנטוניו דה אוליביירה סלזאר ... כיוון שסוזה מנדש לא נשמע להוראת הממונים עליו והפר את הכללים, הוא אולץ לחזור לליסבון. שם עבר הליך משפטי אשר הביא לסילוקו ממשרד החוץ ולאיבוד מקור פרנסתו, בנוסף לפגיעה בכבודו ובמעמדו סבלה משפחתו הענפה ממחסור, עוני ורעב. ב-3 באפריל 1954 נפטר ארישטידש דה סוזה מנדש והוא אדם שבור ומושפל. באוקטובר 1966, הכיר יד ושם בסוזה מנדש כחסיד אומות העולם, הכרה שהפכה במרוצת השנים לציון דרך משמעותי במסע לטיהור שמו בארצו - פורטוגל." -- עמוד 3.

כותר ארישטידש דה סוזה מנדש : הקונסול הפורטוגלי שהציל אלפי יהודים בתקופת השואה / אוצר: דר' אברהם מילגרם
תיאום ומחקר: דר' מנואלה פרנקו
תרגום: אינסיו שטיינהרט
עריכה: משה סקל, רננה גרינוולד.
כותרים נוספים Added title page: Aristides de Sousa Mendes, the Portuguese Consul who saved thousands of Jews during the Holocaust / curator, Dr. Avraham Milgram, Yad Vashem
documentation and research, Dr. Manuela Franco and Dr. Isabel Fevereiro, Ministry of Foreign Affairs of Portugal
translation, Inácio Steinhardt
edition: Moshe Sakal and Renana Grennwald
Aristides de Sousa Mendes
Portuguese Consul who saved thousands of Jews during the Holocaust
מקום קשור Lisbon (Portugal)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים מילגרם, אברהם, 1951- (מחבר פתח דבר)
מוציא לאור ליסבון : משרד החוץ של פורטוגל
שנה 2007
הערות כולל פתח דבר: 'הוא לא יכל אחרת ...' מאת אברהם מילגרם.
כולל פתח דבר: 'שיקולים אנושיים' מאת מנואלה פרנקו.
"Produced during the Portuguese Presidency of the Council of the European Union, July-December 2007."--Title page verso.
נוסף שער אנגלי ושני מאמרים קצרים (פתחי דברים) באנגלית.
תיאור 39 עמודים, 8 עמודים לא ממוספרים : איורים, איורים צבעוניים, פורטרטים, פקסימילים
19×24 ס"מ.
שפה עברית
אנגלית
מספר מערכת 990040858440205171
קישורים תמונה קדמית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?