חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר רחבה מצוותך מבקש להתוות דרך לקיום מצוות מתוך התלהבות והרחבת הלב. המחבר מבקש לבסס את החוויה הרוחנית של קיום המצוות על שילוב בין הבנה שכלית של טעמי המצווה ובין חיבור לעולמו הרגשי והחווייתי הפרטי של האדם. נקודת המוצא של המחבר היא שלצד עבודת ה' הפשוטה לשם קיום רצון האל מותר - ואף רצוי - שהיהודי ירגיש כי קיום המצוות הופך את חייו לנכונים ולמשמעותיים יותר. כדי להגיע לתחושה של משמעות עמוקה בקיום כל מצווה ומצווה יש לעשות עבודת הכנה והתבוננות לפני קיומה. כל אחד מפרקי הספר מתייחס למצווה ספציפית, מביא מקורות אחדים המְחַיים את המצווה ומעניקים לה צבע וטעם חדשים ומציע דרכים להתכונן לקיומה. הפרקים עוסקים במגוון רחב של מצוות, ביניהן כאלה המקוימות באמצעות מעשה מצווה מובהק ומיוחד, כמו לולב וספירת העומר, לצד מצוות המלוות אותנו בשגרת חיי היום־יום, כגון שמירה על כשרות המזון או מגורים בבית שיש בו מזוזה. גם המקורות המובאים בספר מגוּונים: ממקרא והלכה עד מדרש וחסידות. תמונות וציורים מהווים אף הם מוקדים לדיון במצוות השונות. הרב ד״ר דניאל גוטנמכר הוא מחנך בישיבת מקור חיים בכפר עציון ומרצה במכללה האקדמית הרצוג" -- (מן הכריכה האחורית).

כותר רחבה מצוותך : פרקי הכנה לחוויות המצוות / דניאל גוטנמכר
עריכה לשונית: שושנה תנעמי.
כותרים נוספים On verso of title page: Rehava Mitzvatkha : Experiencing Mitzvot / Daniel Gutenmacher.
מקום קשור Allon Shevut (West Bank)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים תנעמי, שושנה (עורך)
מוציא לאור אלון שבות : הוצאת מכללת הרצוג - תבונות
שנה תשע"ז
הערות עמודים 301-302: רשימת איורים ומקורות.
תיאור 302 עמודים : איורים צבעוניים
28 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657086599
מספר מערכת 990040854030205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?