חזרה לתוצאות החיפוש

"איומי האנטישמיות הלאומית המודרנית על יהודים באירופה בניגוד לאנטישמיות הדתית הקודמת, הולידו במאה ה-19 את הציונות. הקמתה של מדינת ישראל נועדה לנטרל איומים אלו, אך גם תהליך ההקמה היה מאוים והוא עדיין מאויים. בכרך זה, השני בסדרת "יובלות לישראל 70-75", מציג ד"ר אורי מילשטיין ומנתח את הגורמים החיצוניים והפנימיים שאיימו על הקמתה של מדינת ישראל, ושהמערכת החיסונית של התנועה הציונית היתה אמורה לנטרל. מדובר בעיקר באיומים מצד השכנים הערביים ומצד מדינות ערב, מצד בעלי המנדט הבריטי שנטשו את התחייבותם בהצהרת בלפור (1917), ובאיומים פנימיים בתנועה הציונית וביישוב היהודי בארץ-ישראל שמהם מתעלמים במקרים רבים בזמן אמיתי ובניתוחים היסטוריים. בלי להבין מה היו האיומים על הקמתה של מדינת ישראל לא ניתן להבין איך היא קמה ולא ניתן לפעול באופן מיטבי לנטרול איומים מאותו דפוס היום" -- מן המעטפת האחורית.

כותר איומים - בריטים, ערבים, יהודים / אורי מילשטיין
עריכה וסגנון: דקלה גולומב, שולמית לבנת.
כותרים נוספים Added title page: Threats - Englishmen, Arabs and Jews / Uri Milstein.
מקום קשור Ramat Ef'al (Ramat Gan, Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גולומב, דקלה (עורך)
מוציא לאור רמת אפעל : הוצאת שרידות
שנה 2017
הערות "הוצאה ראשנה".
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 273-282) ומפתחות.
נוספו שער והקדמה באנגלית.
סדרה יובלות לישראל 75-70
2
תיאור 297 עמודים, 1 עמוד לא ממוספר : איורים, פורטרטים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990040823610205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?