חזרה לתוצאות החיפוש

"במלאת יובל שנים למלחמת ששת הימים, מפרסמת המחלקה להיסטוריה בצה"ל את מחקריה על המלחמה. מיד לאחר המלחמה, התארגן ענף ההיסטוריה דאז לחקור אותה. הוקמו בו צוותי מחקר, שהתפצלו: לחקר המצפ"ע (מוצב הפיקוד העליון), לחקר הפיקודים ולחקר האוייב, האו"ם והמעצמות. במהלך שש שנים, עסקו כחמישים חוקרים בחקר היבטים שונים של המלחמה, עד להשלמת המחקר. כרכי המחקר נבדקו על ידי ראש מה"ד דאז, האלוף יצחק חופי ובקיץ 1973, הונחו על שולחן הרמטכ"ל, רב-אלוף דוד אלעזר (דדו). מקורות המחקר היו שונים ומגוונים, למן מקורות מעת האירוע (רשימותיו של רל"ש הרמטכ"ל, סגן-אלוף רפי אפרת דרך דו"חות מסכמים של המפקדות השונות ומחקרים ראשוניים שביצעו קדטים של בי"ס פו"ם) ועד לראיונות עם הרמטכ"ל עצמו, סגנו, אלופי הפיקודים, מפקדי הזרועות ואף עם חלק ממפקדי החטיבות. עתה, במלאת יובל למלחמה, רואים אור, לראשונה, המחקרים המקוריים על המערכות בשלוש הזירות היבשתיות: המצרית, הירדנית וסורית וכן בזירה הימית. בספר זה עדכנה המחלקה להיסטוריה את המחקר על תפקוד הפיקוד העליון". -- מן הכריכה האחורית.

כותר מלחמה בשלוש חזיתות : קבלת ההחלטות בפיקוד העליון במלחמת ששת הימים / שמעון גולן
עריכת תוכן: ישראל שרנצל
עריכת לשון: קרן-אור כהן
מפות: שרון אסיף.
כותרים נוספים מלחמה בשלש חזיתות
On title page verso: War on three fronts / Shimon Golan
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שרנצל, ישראל (עורך)
מוציא לאור תל אביב : משרד הביטחון - ההוצאה לאור
שנה 2017
הערות בשער גם: מודן הוצאה לאור, צה"ל - הוצאת מערכות, צה"ל - המחלקה להיסטוריה.
על הכריכה: יובל למלחמת ששת הימים 1967-‏2017.
ביבליוגרפיה: עמודים 361-‏363 ומפתח.
תיאור 401 עמודים
6 דפי לוחות לא ממוספרים : איורים, מפות צבעוניות, פורטרטים
25 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990040735060205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?