חזרה לתוצאות החיפוש

"מהדורה חדשה למבחר המאמרים המכוננים ומרובי התובנות של האמנית האמריקאית מרתה רסלר (Rosler). המבחר ראה אור בהוצאת פיתום ב-2006 והיה הספר הראשון עם הקמת ההוצאה. המחברת מעלה שאלות המעסיקות אותה כאמנית בנסיבות היסטוריות קונקרטיות, אך ההשלכות אקטואליות עד היום: היא שואלת על הישות קהל בתחום האמנות; על ההרחקה הבעייתית של הפן המעמדי במובנו החברתי הרחב במגמות פמיניסטיות מסוימות; על צילום נוודי מעין תיעודי המסתפק במציצנות קיומית; על נטייה רווחת לערפל את- או להתעלם מ- המישור ההיסטורי הקונקרטי והפוליטי בדיון על תצלומים ולהתמקד באספקט הכוכבות של הצלם או הצלמת ובאיפיונים אסתטיים גרידא; על קוצר ידן של שיטות הייצוג החזותי והמילולי; על פולחן הקירבון. המאמרים נכתבו בין השנים 1983-1975. ; כיום, בתקופה של התעצמות המופע המהותני-שבטי בסוגיות של זהוּת - שהינו הד-נ-א של לאומנות, גזענות ושנאה, בתקופה זו שבה, למַעט מקרים דיאלקטיים לא רבים, אין משקל רב לתואר "תיעודי הנלווה לעבודות צילום, אמנות, קולנוע, ובתקופה זו שיש בעיקר דיבור על קריירות ומעט מאוד דיון במגמות וביעדים של האמנות, יש משנה תוקף לעמדות המורכבות העולות במאמרים אנליטיים אלה, אשר הדיכוטומיה שחור-לבן זרה להם." -- כריכה אחורית.

כותר בתוך ומחוץ לתמונה : על צילום, אמנות ועולם האמנות : מבחר מאמרים / מרתה רסלר
בחרה, תרגמה מאנגלית והוסיפה אחרית דבר: אסתר דותן.
כותרים נוספים On title page verso: Inside and outside the frame : On photography, art and the art world : selected essays / Martha Rosler
tranlator - Esther Dotan
מהדורה מהדורה חדשה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים דותן, אסתר (מתרגם עורך מחבר אחרית דבר)
מוציא לאור תל אביב : פיתום הוצאה לאור
שנה 2017 תשע"ז
הערות מעבר לשער: עידכון, עיצוב ועימוד מהדורת 2017: ליאור ליזרוביץ'.
עמודים 77-94 כוללים את המאמר: לי פרידלנדר: דוגמה לצלם מודרני.
עמודים 151-164 כוללים אחרית דבר: בתוך המרחב הציבורי: השגות של נוסע מתמיד - על שיח הצילום של מרתה רסלר.
כולל הערות ביבליוגרפיות.
תיאור 164 עמודים, 3 עמודים לא ממוספרים : איורים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990040723810205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?