חזרה לתוצאות החיפוש

"שאלת הרוע מעסיקה את האדם מאז ימי קדם: מדוע קיים רוע בעולם? מי אחראי לו? מה מקור הרוע? איך הוא נוצר? בספר זה נעשה ניסיון ללמוד על הרוע שבנפש האנושית מתוך ביטוייו העתיקים במיתוסים שלבריאת העולם. קריאת מיתוסים במסורת הפסיכולוגיה האנליטית מבית מדרשו של הפסיכיאטר השוויצרי קרל גוסטב יונג, עוקת אחרי הצורות השונו תשבהן מצטייר הרוע הארכיטיפלי בתוצרי הלא-מודע הקולקטיבי. "מיתולוגיה היא פסיכולוגיה שמפרשים אותה בטעות כביוגרפיה, היסטוריה וקוסמולוגיה" (ג'וזף קמפבל, הגיבור בעל אלף הפנים, 1949). ההרמנויטיקה היונגיאנית רואה בתוצרי הלא-מודע הקולקטיבי תיאור של מבנים ותהליכים נפשיים. לכן הרמנויטיקה זו מאפשרת לחקור את התהוות הרוע הארכיטפלי והתפתחותו מתוך ביטויי הצל הקולקטיבי במיתוסים. הספר מתאר את האיכויות, התכונות, ההתרחשויות, המחשבות והאירועים הנפשיים אותם התודעה יוצרת המיתוס הגדירה כרוע, ואת דרך התהוותם. סקירת המיתוסים מלמדת כי מה שגורם סבל לאדם ופוגע בהתפתחותו והתפתחות תודעתו מוגדר כרוע. מתוך סקירה זו, נדון מושג הרוע בנפש האנושית ברוח רעיונותיהם של ק"ג יונג ואריך נוימן." -- כריכה אחורית.

כותר מקורות הרוע בנפש האדם : קריאה יונגיאנית של מיתולוגיות בריאת העולם / אילנה לח
ערכה - נעמי כרמל
פתח דבר - פרופ' תמר קרון.
כותרים נוספים מקורות הרע בנפש האדם
On title page verso: Origins of evil in the human psyche : Jungian reading of creation mythologies / Elana Lakh
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים קרון, תמר, 1937- (מחבר פתח דבר)
מוציא לאור ירושלים : כרמל
שנה תשע"ז 2017
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות, רשימה ביבליוגרפית ומפתח שמות ומושגים.
סדרה פרשנות ותרבות - סדרה חדשה
פסיכואנליזה פרשנות ותרבות
תיאור 197 עמודים, 3 עמודים לא ממוספרים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655406313
מספר מערכת 990040576980205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?