חזרה לתוצאות החיפוש

"יצירה אמנותית מבטאת את אשר רואה האמן. אם הוא תצפיתן מעולה הרי שבעזרת יצירתיות ומקוריות יוכל להביע את המציאות באופן שיביא את הצופים למחשבה שאלה או תהייה. אבל האמנות מורכבת יותר. היא אינה משקפת רק את המציאות, אלא אמורה גם להרשים ובנוסף להזהיר, להתריע או לבקר. אמנות מביאה מידע לצופה, אפשר אף להרחיק ולומר שאמנים אמורים להיות נביאים העומדים בשער, אך במקום לדבר הם יוצרים יצירות המספרות סיפור בחזות, ולא במילים. ספר זה מוכיח שאכן זהו אחד התפקידים של אמנים. המחקר עליו אנו מדווחים, מנתח עבודות של אמנים ישראלים לאורך תקופה ארוכה משנות הארבעים של המאה הקודמת ועד ימינו, כדי לבדוק באיזו מידה יצירות של אמנות פלסטית מבטאות את האתוס החברתי - אתוס הסכסוך - המתפתח בקרב חברות הנתונות בסכסוך בלתי נשלט. ; המחקר מוכיח שאמני ישראל, לפחות חלקם, הם נביאים. הם מקדימים לפענח את המציאות בהשוואה לרוב החברה הישראלית היהודית. כך למשל, כאשר החברה הייתה שרויה באופוריה מניצחון מלחמת ששת הימים, היו אמנים שזיהו את המחיר הגבוה שהיא תשלם על כיבוש מתמשך. דרך יצירותיהם הם הציעו אלטרנטיבה לסכסוך רווי דם ויזע. האמנות לא פעם נותרת כאי מבודד עם מגדלור בין גלי הים הסוער, המראה את הכיוון הרצוי הנסתר מעיני העם."

כותר אמנות בחזית : השתקפות אתוס הסכסוך באמנות פלסטית ישראלית-יהודית / מיכל נשרי-שמעונוביץ, דניאל בר-טל.
כותרים נוספים On title page verso: Expression of the ethos of conflict in the Israeli-Jewish plastic art / Michal Nishri-Shimonovitz, Daniel Bar-Tal
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בר טל, דניאל (מחבר)
מוציא לאור תל אביב : אוניברסיטת תל-אביב
שנה 2017
הערות בשער גם: מרכז תמי שטינמץ למחקרי שלום.
כולל בעמודים [116]-129: יצירות אשר אושרו לפרסום בספר הזה.
כולל הערות ביבליוגרפיות, רשימה ביבליוגרפיות, רשימת יצירות המופיעות בספר.
כולל בעמוד 131-134: תקציר באנגלית.
תיאור 134 עמודים : איורים צבעוניים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657001585
מספר מערכת 990040576840205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?