חזרה לתוצאות החיפוש

"למה אנחנו קוראים ספרים? מהו פשר התהליך המסתורי דרכו הסיפור הכתוב משפיע על סיפורנו הפנימי ועל סיפור חיינו? עיון פסיכואנליטי ביצירות ספרות שבהן הגיבורים עצמם קוראים, חושף את התהליכים הנפשיים המרתקים המעורבים בקריאת ספרות, ומעניק צרור מפתחות אל סוד כוחה של הספרות לחולל בנו שיוני. מה קורה לקורא? הוא מקיים יחסים סוערים עם דמויות הטקסטים שהוא קורא. במעופו על כנפי הטקסט הוא חורג אל מעבר למגבלות זהותו וקיומו, לומד על אפשרויות חיים אחרות - ריאליות ודמיוניות - מהן הוא שב אל קרקע האני מעט אחר. מתחים דיאלקטיים מתעוררים בו לחיים ומוצאים איזון חדש - בין הנוכח לנעדר, בין הביתי לאל-ביתי, בין הסדר הסמלי לשיגעון, ובין הוויה לעשיה. הוא מתאבל בחיק הספרות על החולף, לומד על אחרותו של האחר, ומכונן יכולת ליצור, להעניק משמעות ולחולל תיקון. תופעות אלה ואחרות מוארות דרך מובאות ספרותיות רבות ומבוארות בעין פסיכואנליטית". -- מן המעטפת האחורית.

כותר מה קורה לקורא? : התבוננות פסיכואנליטית בקריאת ספרות / מירב רוט
עורכת: שירה פרבי.
כותרים נוספים On title page verso: Reading the reader : a psychoanalytic perspective on reading literature / Merav Roth.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים פרבי, שירה, 1978- (עורך)
מוציא לאור ירושלים : הוצאת כרמל
שנה תשע"ז 2017
הערת תוכן ותקציר פתח-דבר: חיק המילה הכתובה -- מבוא: מה קורה לקורא? -- פרק ראשון. אחיות לקריאה - תורת הספרות והפסיכואנליזה -- פרק שני. 'יחסי ההעברה' של הקורא כלפי דמויות הספרות -- פרק שלישי. מעוף ציפור הנפש הקוראת - הכמיהה לחריגה -- פרק רביעי. אופייה הדיאלקטי של הקריאה -- פרק חמישי. כוחה הטרנספורמטיבי של קריאת ספרות.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 370-355) ומפתחות.
סדרה פרשנות ותרבות : סדרה חדשה
תיאור 392 עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655406597
מספר מערכת 990040566090205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?