חזרה לתוצאות החיפוש

"הפסיכואנליזה לא צמחה מתוך הפילוסופיה ואף לא נולדה באוניברסיטה - הפסיכואנליזה נולדה בקליניקה. הנשים ההיסטוריות הן שלימדו את פרויד, והן שהובילו אותו לניסוח הנחותיו בדבר קיומו של הלא-מודע באמצעות סיפוריהן על כאביהן וחרדותיהן, כמו גם בהצגתן את הסימפטומים הגופניים שלהן. הפסיכואנליזה אינה תאוריה ואינה השקפת עולם - היא סוג של אתיקה, אופן התייחסות של הסובייקט לעולם, השונה מכל אתיקה אחרת. אפשר להתווכח עם היא מדע, אך אין ספק שהיא קיימת בזכות המדע. אפשר לקרוא לזה המדע של הייחודי, של הפרטיקולרי, שכן היא עוסקת באמת הייחודית של הסובייקט. בניגוד לתיארטיקנים השואפים לאוניברסליזציה, כינה אותה לאקאן 'המדע המשוער של הסובייקט'. ; ספר זה הוא מעשה פסיפס המורכב מפעולת סיכום ומפעולת התחלה, אוסף מאמרים והרצאות, ובהם ניסיון לארגן ולמסור את מה שניתן ללמוד מהפסיכואנליזה. אלה הן נקודות מבט שונות על הפסיכואנליזה מתחומי תרבות שונים, בעיקר מאי-הנחת הגלום בהם. ש"י עגנון, נתן אלתרמן ותרצה אתר, חנוך לוין, משה גרשוני, לוסיאן פרויד וצבי גבע, פאול צלאן ופרימו לוי - באמצעות התיאוריה של פרויד, לאקאן וסלבוי ז'יז'ק מצביעה המחברת קריאות מרתקות ביוצרים חשובים אלה המייצגים את נוכחות הטראומה, התענגות הנשית והממשי בתרבות המאה ה-20." -- כריכה אחורית.

כותר אהבת הפסיכואנליזה : מבטים בתרבות בעקבות פרויד ולאקאן / רות גולן.
כותרים נוספים אהבת הפסיכואנאליזה
On title page verso: Loving Psychoanalysis : Looking at culture with Freud and Lacan / Ruth Golan
מהדורה מהדורה שנייה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה 2017
הערות כולל בעמודים 271-175: מילון פסיכואנאליטי-לאקאניאני קצר.
כולל הערות ביבליוגרפיות (עמודים 273-288).
סדרה הסדרה לפסיכולוגיה
תיאור 288 עמודים : איורים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990039809860205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?