חזרה לתוצאות החיפוש

"הנצחת היצירה התורנית של יהדות אירופה, היא משימה גדולה ורבת אחריות ... בעוד שלהנצחת זכרם של המיליונים שנכחדו בשואה - קמו מפעלי הנצחה וזכרון ציבוריים נודעים, הרי לא נעשה כמעט כלום למען הצלת חידו"ת וכת"י ששרדו כאבן ללא הופכין באירופה לאחר השואה ... ברשותם של רבותינו ... מרן הגאון רבי אהרן קוטלר ובנו מרן הגאון רבי חיים שניאור קוטלר ... נמצא אוסף ענק של כתבי יד, מסמכים, מכתבים, כתבות וקטעי עיתונים אשר נאספו במשך שנות הזעם. מכון משנת רבי אהרן נטל על עצמו את המשימה הגדולה לסדר אוסף זה, למיין את החומר הרב שהצטבר, וכעת להנחיל לרבים חלק חשוב מאוסף נפלא זה." -- (דברים אחדים).

כותר אש זכרון : מאמרים, משא ומתן בהלכה, מכתבים ותיעודים / מאת רבי אהרן קוטלר ואתם עיני העדה שעמדו בפרץ בשנות הזעם
נאספו מארכיונם של רבותינו
הערך הראשי: שלמה גינצלר העורכים: מוהר"ר שניאל הירש ומוהר"ר אוריאל חרל"פ ועמם מוהר"ר יעקב ברגמן.
כותרים נוספים על הכריכה: אודים מאש
מקום קשור Lakewood (N.J.)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים רוטנברג, צבי בן דוד (מחבר הקדמה)
מוציא לאור לייקווד : מפעל אודים מאש, שעל ידי מכון משנת רבי אהרן
שנה תשע"ו 2016
הערות כולל: מאמרים ממרנן ראשי הישיבה -- מכתבים ממרנן ראשי הישיבה : בקשות להצלה - מתוך ההריסות -- שארית הפליטה - בנין החרבות : מכתבי תלמידי ישיבת קלצק -- פרשת 'ילדי פרנק' -- מפעילות רבינו ב'ועד הצלה' -- אגרות עיני העדה -- אגרות גדולי ישראל לועד הצלה -- משא ומתן בהלכה בלב החורבן -- קונטרס אגרת גירושין : פרשת 'הגט מבוכארה' -- במחשכים הושיבני : מאמרים מלוקטים ותיעודים -- גלות ישיבת מיר -- תיעודים ומאמרים משנות הזעם -- [מעתון] קול ישראל, ירושלים -- מפתחות.
עמודים 1-16 כוללים: דברים אחדים / רוטנברג צבי.
תיאור 2 עמודים לא ממוספרים, 23, תקמה עמודים : פקסימילים
25 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990039687750205171
קישורים תמונה קדמית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?