חזרה לתוצאות החיפוש

'הפילוסוף ברטרנד ראסל כתב: 'שפינוזה היה הפילוסוף האציל ביותר בין הפילוסופים הגדולים, מי שיותר מכולם אפשר לאהוב אותו'. אבל כשהתפרסם מאמר תיאולוגי-מדיני, ידע שפינוזה ממה יש לחשוש, והוציאו בעילום שם. בני זמנו של העילוי היהודי המוחרם, לא ממש 'אהבו' אותו. אחד כתב: 'הספר האתיאיסטי הזה מלא תועבות ... שיעוררו גועל בכל אדם בעל תבונה'. ועוד אחד: 'זהו ספר שחושל בגיהינום', כזה שנכתב בידי השטן בכבודו ובעצמו. לשפינוזה היה הרבה ממה לחשוש - גם לחייו. כשיצא הספר הוא נתפס כשערורייה גמורה. אף אחד לפניו לא דיבר כך על אלוהים, על מוסדות הדת, על מקורות התנ"ך, על ניסים, נבואה, חופש המחשבה והביטוי, סובלנות - כל המוקשים המסוכנים של האמונה היהודית והנוצרית. שפינוזה לא היה אתיאיסט בעיני עצמו. המשוואה המפורסמת שלו 'אלוהים, או הטבע', היתה מחשבה פילוסופית כל-כך רדיקלית, עד שעולה מעצמה השאלה: אם לא אתיאיסט, אז במה האמין שפינוזה? היסטוריון בן ימינו כותב באופן מלבב: ישנן ראיות, בחייו ובכתביו, כי שפינוזה אכן 'האמין שהוא מאמין'. ברבע הראשון של המאה ה-21 ממש קשה להאמין כמה המאמר - כפי שהוא מוצג בבהירות בספר שחושל בגיהינום - הוא מסמך נועז, שיכול גם היום להצית אלומת אור או דליקה גדולה. לאדם הדתי, לחילוני, למבולבל ...' -- מכריכה אחורית.

כותר ספר שחושל בגיהינום : שפינוזה והולדת העידן החילוני / סטיבן נדלר
מאנגלית אביעד שטיר
עריכה: מולי מלצר.
כותרים נוספים Book forged in hell. Hebrew
ספר שחשל בגהנם
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שטיר, אביעד (מתרגם)
מוציא לאור תל-אביב : ספרי עליית הגג. 2017
שנה 2017
הערות מעבר לשער גם: משכל - הוצאת לאור מיסודן של ידיעות אחרונות וספרי חמד.
עמודים 333-362 כוללים: מקורות וקריאה נוספת והפניות ביבליוגרפיות לפי פרקי ספר
סדרה פילוסופיה ומדע
תיאור 368 עמודים : איור
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655455755
מספר מערכת 990039581670205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?