חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"ראשיתו של הספר, מרחב ספרותי ערבי-עברי, בקבוצת חוקרים יהודים ופלסטינים אזרחי ישראל שפעלה בשנים 2009-2010 במכון ון ליר בירושלים ובמסגרתה נלמדו ונחקרו יחד פרקים בספרות הפלסטינית. הנוכחות הפלסטינית בלשון העברית הפכה לנוכחות משמעותית בספרות העברית והדיון המשותף אפשר לכל חברי הקבוצה, פלסטינים ויהודים, לייצר מרחב לשוני וספרותי משותף. היתה זו השתתפות במרחב שסוע ורווי חללים וסתירות, אותו 'מרחב שלישי' שעליו כתב הומי באבא, שהופך את הא-סימטריה לשאלה ולבעיה שמאותגרת בו שוב ושוב מעצם היותו מרחב משותף. רוב המאמרים בקובץ הם פרי עטם של חברי הקבוצה. המאמרים עוסקים בפרקים בספרות הפלסטינית ובמפגשים בין הספרות הפלסטינית לספרות העברית. אם מקבלים את הטענה שכל טקסט הוא למעשה תרגום, אפשר לומר כי העבודות המכונסות בקובץ הזה - הן אלה הדנות ישירות בפרקטיקות של תרגום, הן אלה העוסקות באמצעות הלשון העברית בטקסטים פלסטיניים מתורגמים - מאתרות, כל אחת בדרכה, את המשמעויות הפוליטיות והתרבותיות של טקסטים הנקראים, כלומר מתורגמים מן הספרות הפלסטינית לספרות העברית." -- כריכה אחורית.

כותר מרחב ספרותי ערבי-עברי / עורכים - חנן חבר, מחמוד כיאל
עורכת ראשית - טל כוכבי
עורכים מדעיים - עדו ליטמנוביץ ואסף שטול-טראורינג.
כותרים נוספים On title page verso: An Arabic-Hebrew literary space / Editors - Hannan Hever, Mahmoud Kayyal.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים חבר, חנן, 1953- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנה תשע"ז 2016
הערות בשער: הוצאת הקיבוץ המאוחד.
כולל הערות ביבליוגרפיות ומפתח שמות ועניינים.
תיאור 188 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים
23 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©תשע"ז 2016
מזהה ISBN9789650207991
מספר מערכת 990039580740205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?