חזרה לתוצאות החיפוש

יצירתה של דליה רביקוביץ (2005-1936) היא מעמודי התווך של הספרות העברית החדשה. שיריה זכו לאהדת הקהל ולהערכת המבקרים, אך עדיין הנסתר בהם רב מן הנגלה. ספר זה מבקש להאיר את הצדדים המוכרים פחות בכתיבתה של רביקוביץ ובחייה, ולאורם לקרוא מחדש את לב יצירתה - הן כשלעצמה הן על רקע הספרות העברית והעולמית בת הזמן. זהו המחקר הראשון על אודות דליה רביקוביץ המבוסס על עיזבונה הספרותי, שטרם נחשף. העיון בארכיון מוביל לגילויים מפתיעים ולתובנות חדשות, גם באשר לשיריה הידועים. אמנם הספר מתמקד בעולמה של יוצרת אחת, אך הוא חורג מתחומה של שירת רביקוביץ (שאינו צר כלל וכלל) ועושי להיקרא גם כסיפורן של שירת "דור המדינה" ושל התרבות הישראלית הצעירה בשנותיהן הפוריות ופורצות הדרך ביותר, שהשפעתן ניכרת עד היום." -- כריכה אחורית.

כותר דליה רביקוביץ : בחיים ובספרות / גדעון טיקוצקי.
כותרים נוספים Added title page: Dahlia Ravikovitch : In life and literature / Giddon Ticotsky.
מקום קשור Haifa (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים רביקוביץ, דליה, 1936-2005 (מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור חיפה : הוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה
שנה 2016
הערות על המעטפת: זוכה פרס בהט.
בשער: הוצאת ידיעות אחרונות - ספרי חמד.
כולל בנספחים: שירים בפרסום ראשון מאת לוי רביקוביץ, אבי המשוררת
וכן טיוטות לשירים ידועים פרי-עטה ולפזמונים שחיברה.
כולל הערות ביבליוגרפיות, רשימת מקורות ומפתח.
נוספו שער ותקציר באנגלית.
תיאור 482 עמודים, 2 עמודים לא ממוספרים : פקסימיל
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655642476
מספר מערכת 990039366280205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?