חזרה לתוצאות החיפוש

"העולם שבו אנו חיים הוא תוצר של התפתחויות ושינויים רבים. תהליכים אבולוציוניים של חומר ואנרגיה שינו את הסביבה הטבעית, ומהפכות אנושיות הרחיקו את האדם מהטבע ושינו את היחסים ביניהם. תהליכים אלה, ובראשם העיור והתיעוש, גרמו גם לשחיקה של משאבי הטבע, לזיהום האוויר, הקרקע והמים, לצמצום המגוון הביולוגי ולשינויים באקלים. כל אלה מאיימים על עתידה של האנושות כפי שאנו מכירים אותה, ומעמידים בסכנה את הטבע כולו. לאחר שנים של אדישות הגענו לנקודה שבה לא נוכל להתעלם יותר מהנעשה סביבנו, ועלינו להתמודד עם שאלות קשות ועם אתגרים מורכבים. צריך לקיים סוקר את התמורות שחלו ביחסים הקיימים משחר האנושות בין האדם לבין הסביבה, ומציג את המושגים הבסיסיים ואת המודלים המרכזיים בתחום איכות הסביבה. הספר מציע גישה חדשנית, שבוחנת את שינוי הערך הסביבתי, החברתי והכלכלי של התהליכים שאנו מבצעים ושל המוצרים והשירותים שאנחנו מייצרים וצורכים, וקורא לכל אחת ואחד לקחת אחריות ולהוביל שינוי" -- מן המעטפת האחורית.

כותר צריך לקיים : אדם, חברה וסביבה: לקחי העבר ואחריות לעתיד / עדי וולפסון
עריכה: גליה לימור שגיב.
כותרים נוספים On title page verso: Toward sustainability : the lessons of the past and responsibility to the future / Adi Wolfson
מקום קשור Haifa (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שגיב, גליה לימור (עורך)
מוציא לאור חיפה : פרדס הוצאה לאור
שנה תשע"ו 2016
הערת תוכן ותקציר אבולוציה או רבולוציה?: בין תהליכים טבעיים לתהליכים מעשה ידי אדם -- המהפכה הסביבתית?: היחסים בין האדם לבין הסביבה והפילוסופיה הסביבתית -- צריך לקיים?: קיימות: סביבה, חברה וכלכלה -- איך זה קשור אלי?: כיצד מובילים שינוי -- מה יוצא לי מזה?: כיצד ניתן למדוד היבטים סביבתיים, חברתיים וכלכליים -- מה הערך של זה?: ממחזורי חומר ואנרגיה למוצרים -- כיצד לייצר ערך מוסף?: שירותים מקיימים -- קיימות כשירות: מצרכנים ללקוחות ולספקים.
הערות ביבליוגרפיה (עמודים 186-181).
תיאור 186 עמודים : איורים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9781618382740
מספר מערכת 990039351090205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?