חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"המחשבה הדתית היהודית המשיכה להתקיים גם בשואה ולא איבדה מחיוניותה. מטרתו של חיבור זה היא לתת לקהל הקורא עברית גישה ישירה למקורות טקסטואליים מייצגים, שמהם אפשר ללמוד על דרכי ההתמודדות המגוונות של ההגות היהודית האורתודוקסית עם השואה. מקורות אלו הם מענה לדעה השגויה כי לא התקיים שיח דתי בעיצומם של ימי השואה ואחריה. החיבור שלפנינו הוא אנתולוגיה הכוללת חמש עשרה תגובות של רבנים לשואה. מקצתן נכתבו בימי ההשמדה, ואחרות נכתבו כשלושה עשורים לאחר תום המלחמה. מבנה האנתולוגיה איננו תמטי, והתגובות מובאות לפי האסכולות האורתודוקסיות השונות. בכל אסכולה השתדלנו להביא תגובה בת הזמן ותגובה מאוחרת יותר. האסכולות הן: האורתודוקסיה ההונגרית מבית מדרשו של החת"ם סופר, החסידות, תנועת המוסר, הנאו־אורתודוקסיה הגרמנית, הציונות־הדתית והאורתודוקסיה האנטי־ציונית. לכל אסכולה הוקדם מבוא קצר המתאר את מאפייניה בשנים שקדמו לשואה ואת התמודדותה עם שאלות על מהות הרע בעולם, בעיית "צדיק ורע לו" ונושא הגלות והגאולה" -- (מהכריכה האחורית).

כותר משפטיך תהום רבה : תגובות הגותיות אורתודוקסיות לשואה / עורכים: גרשון גרינברג ואסף ידידיה
מערכת:גרשון גרינברג, אסף ידידיה, אסתר פרבשטין
עריכה לשונית: אורלי אילני.
כותרים נוספים On title page verso: Justice is like the great deep : Orthodox theological responses to the Holocaust.
Transliterated title: Mishpa{dotb)tekha tehom rabah : {ayn}orkhim: Gershon Grinberg {dotb}ve-Asaf Yedidyah. Teguvot hagutiyot ortodoksiyot la-Sh{alif}oah
מחברים/ יוצרים נוספים גרינברג, גרשון (עורך)
מוציא לאור ירושלים : מוסד הרב קוק
מדפיס דפוס העיר העתיקה בע"מ.
שנה תשע"ו 2016
הערות מעבר לשער גם: המרכז ללילמודי השואה בממכללה ירושלים.
כולל ביבליוגרפיה.
תיאור 356 עמודים : פורטרטים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657265291
מספר מערכת 990039350780205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?