חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"המלחמה המודרנית היא תוצר של שלוש תמורות: אדמיניסטרטיבית, טכנית ואידיאולוגית ... מטרת ספר זה למקם את התפתחות המלחמה בתקופה המודרנית בתוך מסגרת תרבותית רחבה. אף על פי ששורשי ההתפתחות הזאת נטועים בהיסטוריה הצבאית, הספר איננו עוסק רק בהיסטוריה של המלחמה. עימותים אלימים התרחשו משחר האנושות, אך למלחמה המודרנית ייחוד משלה. ייחוד זה נובע משינוי תקופתי במבנה של מדינות אירופה, אשר התרחש בין המאה ה-16 למאה ה-18 וחולל שינוי בכוח הצבאי של אותן מדינות. ל'מהפכה צבאית' זו היו שתי השלכות גלובליות עיקריות: ראשית, היא הביאה לסופה את הפגיעות של אירופה לפלישה ולכיבוש מן המזרח - את השחרור הזה סימלה מפלת הכובשים העות'מניים בווינה בשנת 1683; שנית, המהפכה הייתה יריית הפתיחה של מערב אירופה במסעה אל עבר ביסוס שליטה גלובלית. חוסר האיזון בין הכוח הצבאי במדינות מודרניות ובמדינות מסורתיות הלך וגדל, עד שבמאה ה-19 רק מדינות מסורתיות אחדות יכלו להחזיק מעמד אל מול השליטה האירופית. תהליכים מורכבים של מודרניזציה כלכלית, חברתית ופוליטית הניעו את תופעת 'האומה במדים', ובסופו של דבר, במאה ה-20, את תופעת 'המלחמה הטוטלית'". -- מעטפת אחורית.

כותר היסטוריה של המלחמה המודרנית / עורך - צ'רלס טאונסנד
תרגום מאנגלית - ניצן לפידות
עריכה מדעית - ד"ר חן קרצ'ר.
כותרים נוספים Oxford history of modern war. Hebrew
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים טאונסנד, צ'רלס (עורך מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור תל אביב : הוצאת רסלינג
שנה 2016
הערת תוכן ותקציר חלק א. התפתחות המלחמה המודרנית: 1. מבוא: אופייה של המלחמה המודרנית / צ'רלס טאונסנד -- 2. המהפכה הצבאית I: המעבר למלחמה מודרנית / ג'ון צ'יילדס -- המהפכה הצבאית II: מלחמות המאה ה-19 / ג'רמי בלאק -- 4. האומה במדים I: מלחמות צרפת / אלאן פורסט -- 5. האומה במדים II: המאה ה-19 / דיוויד פרנץ' -- 6. המלחמות האימפריאליות: ממלחמת שבע השנים למלחמת בעולם ה-1 / דאגלס פורץ' -- 7. מלחמה טוטלית I: המלחמה הגדולה / ג'ון בורן -- 8. מלחמה טוטלית II: מלחמת העולם ה-2 / ריצ'רד אוברי -- 9. המלחמה הקרה / פיליפ טול -- 10. מלחמות עממיות / צ'רלס טאונסנד --
חלק ב. אלמנטים של המלחמה המודרנית: 11. טכנולוגיה ומלחמה I: עד שנת 1945 / מרטין ון קרפלד -- 12. הקרב: חוויית הקרב המודרני / ריצ'רד הולמס -- 13. לוחמה ימית / ג'ון ב' הטנדורף -- 14. לוחמה אווירית / ריצ'רד אוברי -- 15. המלחמה והעם: ההשפעה החברתית של המלחמה הטוטלית / מארק רוזמן -- 16. נשים ומלחמה / ג'ין בתקה אלשטין -- 17. ההתנגדות למלחמה / אדם רוברטס -- 18. טכנולוגיה ומלחמה II: מקיפאון גרעיני לטרור / מרטין ון קרפלד.
הערות כולל כרונולוגיה של הקרבות, המלחמות, העימותים הצבאיים, הסכמים ובריתות ועוד (עמודים 495-504).
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 477-493).
סדרה הסדרה להיסטוריה
תיאור 508 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990039260140205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?