חזרה לתוצאות החיפוש

"בניגוד לתפיסה המקובלת לפיה המשפט בעולם הערבי הנו סטטי, מונוליטי או חקייני, מגלה הספר קשת של אידיאולוגיות ופרקטיקות משפטיות המתנגשות בעוצמה במדינות ערב השונות, בין מזרח למערב, בין ישן לחדש, בין שמרנות לרפורמה, בין דת למדינה, בין חלומות זוהרים למציאות מאכזבת, ובין הרצוי למצוי. הספר מבקש להראות, בין הייתר, כיצד הפכו המערכת המשפטית ובית המשפט לפלטפורמה לארגונים אסלאמיים, כמו גם ליברליים, להשיג את מטרותיהם החברתיות והלאומיות, בתוך חברות השקועות בהתגוששות עצמית כאובה, בחיפוש בלתי נלאה אחר סדר יום חברתי מוסכם. המשפט עצמו נהפך לעיתים לסדר החברתי החדש, ולעיתים הוא דווקא עדות לקריסתו. לעיתים הוא המציאות, ולעיתים הזייה מעיקה: תקווה לקידמה ולטכנולוגיה, או געגוע אחורה, אל משפט אסלאמי חמקמק". -- כריכה אחורית.

כותר בין הרצוי למצוי : המשפט בעולם הערבי (כולל מילון ערבי-עברי למונחי משפט) / גיא בכור.
כותרים נוספים המשפט בעולם הערבי
משפט בעולם הערבי
Title on title page verso: Between vision and reality : law in the Arab world / Guy Bechor.
מקום קשור Herzeliyya (Israel)-place of publication
מוציא לאור הרצליה : מפעלות המרכז הבינתחומי
שנה תשס"ב 2002
הערת תוכן ותקציר פרק 1. המשפט הערבי: זהות עצמית ומוסדות -- פרק 2. המשפט האסלאמי (אלפקה) -- פרק 3. המשפט החוקתי (אלקאנון אלדסתורי) -- פרק 4. דיני עונשין (קאנון אלעקובאת) -- פרק 5. המשפט האזרחי (אלקאנון אלמדני) -- פרק 6. החוזה (אלעקד) -- פרק 7. דיני הקניין (קאנון אלמלכיה) -- פרק 8. דיני המעמד האישי (אלאחואל אלשח'ציה) והמשפט הפוזיטיבי.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 291-315) ומפתחות.
תיאור 352 עמודים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789659036523
מספר מערכת 990039224570205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
בין הרצוי למצוי : המשפט בעולם הערבי (כולל מילון ערבי-עברי למונחי משפט) / גיא בכור – הספרייה הלאומית
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?