חזרה לתוצאות החיפוש

"ב-3 באפריל 1934 נוסד ברחובות מכון מחקר קטן וצנוע, המכון למחקר ע"ש דניאל זיו, ביוזמתו של ד"ר חיים ויצמן, נשיא האוניברסיטה העברית בירושלים. המכון, היום מכון ויצמן למדע, יועד למחקר מדעי גרידא, בלי הוראה ובלי הענקת תארים, על יסוד ההנחה שרק המחקר הבסיסי יכול להניב תוצאות מדעיות איכותיות ובעלות ערך יישומי. המוסד הלא שגרתי המיוחד הזה שאף לחדשנות מדעית לתועלת החברה והלאום, ועל התפתחותו השפיעו הקשיים שעמדו לפני החברה היהודית החדשה. מה היו התנאים שאפשרו התפתחוות של מדע מודרני בארץ חסרה בחומרי גלם, שאוכלוסייתה קטנה והיא רחוקה מכל מרכזי המדע המערבי? מי היו הקבוצות והאישים שהביאו לידי הקמת מכון דניאל זיו? מה היה מקומם של המדע היישומי והטהור בביסוס מסגרת מאחדת שחותרת לבניין האומה? איך תרם הפיתוח של סוגי מדע אלה להזדהות עם קידום פרויקטים לאומיים ולהגברת הסולידריות החברתית? איך הגיבו המוסדות האקדמיים והזרמים הפוליטיים העיקריים בארץ על הקמתו של מכון זיו? אילו גורמים דחפו להרחיב את הפעילות המדעית של המכון לכדי 'עיר מדע'?" -- כריכה אחורית.

כותר מעבדה, מכון מחקר, עיר מדע : ממכון דניאל זיו למכון ויצמן למדע, 1949-1934 / אורי כהן.
כותרים נוספים Title on title page verso: Laboratory, research institute, city of science : from the Daniel Sieff Research Institute to the Weizmann Institute of Science, 1934-1949 / Uri Cohen.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשע"ו 2016
הערת תוכן ותקציר פרק א. הקמת המכון וראשיתו -- פרק ב. מכון זיו - בין היישוב לאוניברסיטה -- פרק ג. מבנה הפעילות המדעית במכון זיו -- פרק ד. מעורבותה של יהדות ארצות הברית במעבר ממכון זיו למכון ויצמן -- פרק ה. מלחמת העצמאות, חנוכת מכון ויצמן למדע והמחלוקת על אופי המחקר.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 203-215) ומפתח.
תיאור 220 עמודים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655362022
מספר מערכת 990039188230205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?