חזרה לתוצאות החיפוש

"בספר זה מוצגים רעיונות להוראת מדעים בכיתות הטרוגניות שמשולבים בהן תלמידים עם ליקויי למידה. הספר מציע ללמד מדעים את כלל התלמידים באמצעות גישת "הוראת מדעים מפעילה״ active learning instruction)) התורמת לפיתוח מיומנויות קוגניטיביות ומיומנויות תשתית גופניות. גישת ההוראה מבוססת על תאוריות למידה ועל גישות הנסקרות בהרחבה לאורך פרקי הספר. במרכז גישת ההוראה המפעילה עומד עקרון הלמידה ההתנסותית. השימוש בהוראה מפעילה במדעים הוא חלק טבעי מאימון ותרגול המובילים לשיפור מיומנויות לקויות של תלמידים עם ליקויי למידה. טיפוח המיומנויות נעשה תוך כדי הוראת התכנים המדעיים. הוראה מפעילה של תוכן מאפשרת פיתוח של מגוון מיומנויות, כגון ארגון של עצמים, זמן ומרחב, אימון המוטוריקה הגסה והעדינה לשם ביצוע פעולות במדעים כמו מדידה ודיווח. על פי המודל המוצע בספר, הפעילויות צריכות להיות מכוונת למוכנות התלמידים בכל שלב. מערך מגוון של אמצעי המחשה ציוריים ומילוליים מלווה את הפעלת התכנית על כל שלביה. מרבית הפעילויות המוצגות בספר נוסו והותאמו לעבודה עם תלמידי בית הספר היסודי, והן משמשות בסיס לפיתוח חשיבה מדעית בבית הספר היסודי ואחר כך גם בחטיבת הביניים ובתיכון. ; בספר משולבות גם דוגמאות מנושאים שיתאימו להוראה בחטיבת הביניים, כדי שיובן הרצף בתהליכי החשיבה והלמידה של כלל התלמידים"--מן המעטפת האחורית.

כותר הוראת מדעים מפעילה : טיפוח מיומנויות של תלמידים עם ליקויי למידה / עדנה רובין, ורדה בר, היידי פלביאן
עורכת ראשית: ד"ר יהודית שטיימן
עורכת אקדמית: ד"ר בתיה אילון
עורכת טקסט ולשון: נורית ולק.
כותרים נוספים On title page verso: Active learning instruction : cultivating the skills of pupils with learning disabilities / Edna Rubin, Varda Bar, Heidi Flavian
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בר, ורדה (מחבר)
מוציא לאור תל-אביב : מכון מופ"ת
שנה תשע"ו 2016
הערת תוכן ותקציר פרק ראשון: תאוריות פסיכולוגיות על למידה והתפתחות והשלכותיהן על הוראה בכלל ועל הוראת מדעים בפרט. -- פרק שני: גישות מרכזיות בהוראת מדעים. -- פרק שלישי: ליקויי קשב וריכוז וליקויי למידה. -- פרק רביעי: מחקרים בהוראת המדעים לתלמידים עם ליקויי למידה. -- פרק חמישי: מודל של הוראת מדעים מפעילה לפיתוח מיומנויות תשתית ומיומנויות קוגניטיביות לתלמידים עם ליקויי למידה. -- פרק שישי: הוראה המשלבת הקניית ידע מדעי, אימון מיומנויות ופיתוח חשיבה של תלמידים עם ליקויי למידה. -- פרק שביעי: תרגילים ודוגמאות לשימושם של פרחי הוראה, מורים ומורי מורים.
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות (עמודים 187-195).
סדרה תמה - תאוריה ומעשה בהכשרת מורים
תיאור 199 עמודים : איורים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655301199
מספר מערכת 990039175360205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?