חזרה לתוצאות החיפוש

"מחבר הספר, יליד חיפה, דור שביעי למשפחתו שהתיישבה בעיר הרבה לפני קום המדינה, מעלה זיכרונות עשירים בפרטים ובריגושים מעבר רחוק וקרוב. הספר מגיש לקורא מתוך כנות וחשיפה עצמית ללא מעצורים, סיפור אישי על ילדות עליזה ועל נערות שובבית; על בחרות מגורה באהבה זכה מזדמנת ובגרות מוצתת באהבות ממבט ראשון, עשירות בחוויות ובריגושים. הן עטופות בדברי הגות והווי ושזורות באירועים ודמויות שחרתו רישומיהם בחייו, כשברקע מתנגנים קטעי היסטוריה, ספרות, ציור ומוסיקה. הספר מגולל גם סיפורים על שורשים שחודרים עמוק אל תוך משפחותיו מדור אל דור, על אורחות חייהם, מנהגיהם, מחייתם, רווחתם, מצוקותיהם, תרבותם ואופני הבילוי שלהם. זהו סיפור חיים על אתגרים בלימודים ובעבודה, תוך הגשמת מאוויים המשולבים באפיזודות מרגשות מתקופת המנדט הבריטי בארץ ישראל ושירותו של המחבר בצה"ל בתקופת מלחמת הקוממיות של 1948. ולבסוף זוהי גם תמונת מצב של מדינת ישראל בהווה, תוך התייחסות לאירועים פוליטיים וחברתיים שהתחוללו בה מיום כינונה: מצוקותיה, חבלי קליטת העליות השונות, מלחמותיה, כלכלתה, ניגודים ושסעים חברתיים מול צביונה היהודי והדמוקרטי, שקבעו במידה רבה, ועדיין קובעים, את עתידה לטוב ולרע במזרח התיכון" -- מן המעטפת האחורית.

כותר הזמן גלש בין הידיים : סיפור חיים / משה אליזם.
כותרים נוספים On title page verso: Time slipped from the hands / Moshe Eliazam
הזמן גלש בין הידים
זמן גלש בין הידים
מקום קשור Azor (Israel)-place of publication
שנה 2015
תיאור 1 מקור מקוון (1050 עמודים) : אילנות יוחסין.
שפה עברית
מספר מערכת 990039132410205171
קישורים הזמן גלש בין הידיים.

תנאי השימוש:

פריט זה נמסר לספרייה הלאומית בהתאם לחוק הספרים (חובת מסירה וציון הפרטים), תשס"א-2000. ניתן לצפות בפריט בבניין הספרייה הלאומית בלבד. צפייה בעותק דיגיטלי תתאפשר לשני משתמשים בו-זמנית מתוך בניין הספרייה.

הפריט כפוף לזכויות יוצרים. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים.

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?