חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר בוחן את יחסו של השלטון ההולנדי ובפרט של מנהלי משרדי הממשלה, את יחסם של חברי הממשלה הגולה בלונדון, וכן את יחסו של הציבור ההולנדי כלפי היהודים בתקופת הכיבוש הנאצי. המחבר עיין באלפי תיקים של דיונים משפטיים נגד פושעי מלחמה, שנוהלו בהולנד לאחר המלחמה, ומצא כי העונשים שהושתו על המלשינים והמסגירים היו לעתים קלים באופן יחסי לחומרת הפשעים ולתוצאותיהם. הוא דן בדרכי פעולתם של פושעי המלחמה הללו ומצביע על מניעיהם - בראש ובראשונה בצע כסף, אך גם קנאה, חיכוכים שהתגלו בקרב משפחות המסתירים ובינם ובין היהודים ועוד. ; הספר סוקר בהרחבה את תפקידה ואת פעילותה של המשטרה ההולנדית, ששימשה זרוע פעילה ומרכזית במערך מעצרם וגירושם של יהודי הולנד למחנות ההשמדה, ומנגד מייחד מקום חשוב למחתרת ההולנדית, ובפרט להולנדים שהסתירו יהודים, סייעו בהשגת תעודות מזוייפות או סיפקו להם תלושי מזון וכסף. על אף המידע הדל הקיים בנושא הספר חושף את מניעיהם של המצילים שסיכנו את חייהם ואת חיי בני ביתם במאמציהם להסתיר ולמלט את היהודים הנרדפים. רוב רובה של האוכלוסיה ההולנדית נותרה דוממת אל מול הרדיפות, וחלקה אף שיתף פעולה עם הצורר הגרמני באופן אקטיבי, וחרץ את גורלם של יהודים רבים על-ידי הלשנה והסגרה". -- מעטפת אחורית.

כותר בין הלשנה להצלה : החברה ההולנדית והשואה / פנחס בר אפרת
עריכת לשון: דורית רוגובוי.
כותרים נוספים Transliterated title: Ben halshanah le-hatsalah : Pin{dotb}has Bar-Efrat. ha-{dotb}Hevrah ha-Holandit veha-Sho{alif}ah
Title on title page verso: Denouncing and rescue : Dutch society and the Holocaust / Pinchas Bar-Efrat.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : יד ושם ... - המכון הבין-לאומי לחקר השואה
שנה תשע"ו 2016
הערות "הספר שלפנינו מבוסס על עבודת הדוקטורט שהגשתי בשנת 2009 לאוניברסיטה העברית בירושלים".
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 277-284) ומפתחות.
תיאור 298 עמודים : איורים, פורטרטים, פקסימילים
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789653085138
מספר מערכת 990039112800205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?