חזרה לתוצאות החיפוש

"ביוגרפיה מקיפה על חייו ויצירתו של ר' יוסף קארו, גדול אנשי הרוח והמעשה בתור הזהב של צפת במאה השש עשרה ואחד המנהיגים המשפיעים בתולדות ישראל. הוא נודע בכינוי 'מרן' (אדוננו) בזכות ספר ההלכות האנציקלפדי 'בית יוסף' וספר הפסקים 'שולחן ערוך', שהפך שם נרדף להלכה עצמה. מאחורי איש ההלכה הקפדן הסתתר מקובל נלהב, שמלאך שמימי גילה לו את סוד גלגולי הנשמות, רזי התורה ונפלאות הגאולה. הספר מגולל את סיפור חייו המרתק, מילדותו בצל גירוש ספרד ושמד פורטוגל ועד לימי בגרותו, שבהם לקח חלק בניסיון לייסד סנהדרין בצפת. במהלכו נחשפת אישיותו המורכבת, על התמהיל של דקדקנות הלכתית והתלהבות מיסטית, בנייה של מרכז תורה וקבלה בצפת וציפייה נלהבת לעתיד משיחי. ברקע מהדהדת אווירת אחרית הימים, שריחפה מעל המלחמות בין הקואליציה הנוצרית באירופה לבין הסולטאן העות'מאני סולימאן המפואר. זהו רקע דרמטי לביוגרפיה שנכתבה על מרן יוסף קארו". -- מעטפת אחורית.

כותר חיי מרן יוסף קארו / מור אלטשולר
עריכה: מיה לוי.
כותרים נוספים Title on title page verso: Life of Rabbi Yoseph Karo / Mor Altshuler.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים לוי, מיה (עורך)
מוציא לאור תל אביב : אוניברסיטת תל אביב - ההוצאה לאור ע"ש חיים רובין
שנה תשע"ו 2016
הערת תוכן ותקציר פרק 1. איש ההלכה -- פרק 2. סלוניקי, צמיחתו של מקובל -- פרק 3. שלמה הלוי אלקבץ -- פרק 4. שלמה מולכו -- פרק 5. נבואה -- פרק 6. מנבואת משה לגילוי אליהו -- פרק 7. 'ספר המגיד' שהוא מגיד מישרים -- פרק 8. תיקון ליל שבועות -- פרק 9. לגאול ולהיגאל -- פרק 10. החטא ועונשו -- פרק 11. המסע אל הישועה -- פרק 12. תיקון התיקון -- פרק 13. המסע לארץ ישראל -- פרק 14. צפת -- פרק 15. חידוש הסמיכה ויסוד סנהדרין בצפת -- פרק 16. בית יוסף -- פרק 17. שולחן ערוך -- פרק 18. תור הזהב של צפת -- נספחים: א. מידע ביוגרפי על אודות יוסף קארו ממקורות בני התקופה -- ב. מידע ביוגרפי על אודות שלמה הלוי אלקבץ -- ג. מידע ביוגרפי על אודות יוסף קארו על פי מגיד מישרים ואיגרת אלקבץ -- ד. זכות אבות.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 487-545) ומפתחות.
תיאור xvi, 583 עמודים, 12 עמודי לוחות לא ממוספרים : איור צבעוני, מפות צבעוניות, פקסימילים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק 6341.942
מספר מערכת 990039112380205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?