חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"מאז ייסודו בשלהי שנות השישים של המאה התשע עשרה היה בית הכנסת תפארת ישראל לאחד מסימני ההיכר הבולטים של הרובע היהודי בירושלים, ולמרכזה הפועם של הקהילה החסידית בעיר, שראתה בו את משכנה העיקרי. עם חורבנו של הרובע היהודי במלחמת העצמאות חרב גם בית הכנסת, ואולם מאז איחודה של העיר לאחר מלחמת ששת הימים שב האתר והיה למוקד לביקורים ועלייה לרגל, כשרבים גם מייחלים לשיקומו ולבנייתו מחדש. ספר זה, הרואה אור עם תחילתן של העבודות לבנייתו המחודשת של בית הכנסת, הוא מסע מרתק בעקבות קורותיו ועברו של בית הכנסת, קשרי היישוב עם הקיסרות האוסטרו-הונגרית, ותולדותיה של הקהילה החסידית בין החומות. ; בספר, שבו כתריסר מחקרים חדשים, נסקרים בפעם הראשונה באורח סדור ראשית הקמתה והרכבה של הקהילה החסידית בעיר; המהלכים שהובילו לייסוד בית הכנסת ואופייה של הפעילות שהתקיימה בו כל השנים עד חורבנו, וייצוגו בזיכרון הירושלמי ובספרות. מאמרים אחדים מוקדשים גם לניתוח דמותו האדריכלית של בית הכנסת ומקורות השפעתה, למקום שתפס בנוף הירושלמי, לסקירת הניסיונות לשיקומו בחמישים השנים האחרונות ולממצאים הארכאולוגיים שנמצאו באתרו בראשית ההכנות לבנייתו המחודשת ... המאמרים מלווים בשפע של איורים, תמונות, תרשימים ותעודות היסטוריות, היוצרים יחדיו תמונה עשירה ומגוונת להפליא של בית הכנסת, של סביבתו ושל הקהילה החסידית המקומית במאה וחמישים השנים האחרונות". -- כריכה אחורית.

כותר גבוה מעל גבוה : בית הכנסת תפארת ישראל והקהילה החסידית בירושלים / עורכים - ראובן גפני, יוחאי בן-גדליה, אוריאל גלמן
עיצוב הספר והעטיפה - ערן צירמן
עריכה לשונית - יהודית שמש.
כותרים נוספים Added title page: High above all : the Tiferet Yisrael synagogue and the Hasidic community in Jerusalem / editors - Reuven Gafni, Yochai Ben-Ghedalia, Uriel Gellman.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחבר/יוצר גפני, ראובן, 1974- (עורך מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור ירושלים : יד יצחק בן צבי
שנה תשע"ו 2016
הערות בתחתית השער גם: בית הכנסת הגדול תפארת ישראל, החברה לשיקום ולפיתוח הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים.
כולל הפניות ביבליוגרפיות ומפתח.
שער נוסף באנגלית.
תיאור 270 עמודים : איורים (מחציתם צבעוניים), מפות (חלקן צבעוניות), פורטרטים, פקסימילים (רובם צבעוניים), תרשימים (חלקם צבעוניים)
28 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652173966
מספר מערכת 990039106050205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?